X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
امین طیرانی پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶


تا به هم اکنون به یادگرفتن های متعددی در منطقه ی پرداخته ایم . در‌این متن نیز قصد داریم یکی دیگر از این پلاگین ها را که محبوبیت بالایی را بین پلاگین های تماس با ما دارااست را یادگرفتن دهیم . احتمالا برایتان سوال باشد که چرا این همگی پلاگین با یک عمل شبیه را در همیار وردپرس یادگرفتن می دهیم؟

به نظرتان چرا با وجود پلاگین هایی با عملکردهای شبیه با پلاگین های حریف , ساخت می شوند!

هر پلاگین ای که ساخت میگردد صدرصد یک خصوصیت تازه یا این که یک ابتکار تازه را به همراه دارااست و ضمن این که پلاگین های شبیه به نیز میتوانند در وبسایت های گوناگون سود ی بهتری را به همراه داشته باشند .

ساخت فرم در وردپرس با Formidable Forms


formidable - ساخت فرم در وردپرس


این پلاگین کارکرد فراوان سادگی دارااست و شما با کار drag and drup ( یعنی روی المان متبوع کلیک فرمایید و آن را روی بخش متبوع بکشید و رها کنید! ) میتوانید در پهنا یک سری ثانیه به ساخت فرم در وردپرس بپردازید .

پلاگین ی Formidable Forms تا کنون بیشتراز ۳۰۰۰۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس از آن خویش نموده است و می توان از آن تحت عنوان دوست داستنی ترین افزونه ها در ساخت فرم یاد کرد .

آغاز فعالیت


برای آغاز فعالیت ابتدا پلاگین را اخذ نموده و از بخش پلاگین های تارنما خویش آن را نصب فرمایید . بعد در بخش پیشخوان وبسایت شما چکیده تازه با اسم Formidable Forms بیش تر شده‌است , روی آن کلیک نمایید تا به برگه ی پیکربندی پلاگین بروید .


form - ساخت فرم در وردپرس

ساخت او‌لین فرم


add new - ساخت فرم در وردپرس


ابتدا برای ساخت یک فرم روی مورد ی متبوع کلیک فرمایید .


enter info - ساخت فرم در وردپرس


همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این پلاگین برای تولید فرم ۴ بخش مهم داراست که بررسی آن میپردازیم :


بخش ۱ : در فیلد مرتبط با به‌این بخش می بایست اسم فرم را وارد نمایید .

بخش۲ : درین بخش فیلدها و یا این که محتوایی که می‌خواهید در فرم نمایش دهد را مشاهده میکنید , که برای افزودن هر کدام به فرم خودتان بایستی روی آن کلیک نمایید و آن را در بخش ۳ رها فرمایید .


نکته : از این بخش صرفا می توانید فیلدها و آیتم های محدودی را به فرمتان بیش تر فرمایید , برای دسترسی به کلیه آپشن های این پلاگین می بایست ورژن ی پرمیوم آن را تهیه و تنظیم نمایید .


بخش۳ : این بخش نیز که در بخش اشاره کردیم برای نمایش مورد ها و محل ورود های نمایشی برای استفاده کننده می‌باشد .

بخش۴ : در غایت با اعمال کلیه پیکربندی و تولید فرم مورد نظرتان روی آیتم ی update برای ذخیره فرم استفاده فرمائید . با آیتم ی preview نیز می‌توانید پیش نمایشی از فرمتان را ملاحظه کنید .

Settings


از این بخش نیز می‌توانید پیکربندی ذی‌ربط را برای هنگامی که روی دکمه ی ارسال کلیک شد تهیه فرمائید .


settings - ساخت فرم در وردپرس


به عنوان مثال می‌توانید تهیه و تنظیم فرمائید هنگامی استفاده کننده روی مورد ی ارسال فرم کلیک کرد یک پیام نمایش داده شود که می‌توانید محتوای نمایشی را در تصویر بالا ببینید . این‌که درخواست بصورت ایجکس ( ارسال درخواست فارغ از بار گذاری ورقه ) ارسال شود یا این که خیر . همینطور استایل دکمه و محتوای متنی آن . خب بعداز انجام پیکربندی لازمه دکمه ی update را برای ذخیره تغیرات کلیک فرمائید . تا ساخت فرم در وردپرس صورت پذیرد .

استفاده از شورت کد


حالا فرم تماس با ما متبوع شما تاسیس شده است و شما میتوانید این فرم را بصورت کد شورت کد در نوشته/برگه سایتتان به نمایش بگذارید . درحال حاضر شورت کد مورد نظرتان بایستی آن را از گوشه ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید , نسخه برداری فرمایید و در برگه/نوشته بچسبانید .


show shortcode - ساخت فرم در وردپرس


ابتدا روی آیتم show کلیک فرمائید و آن گاه شورت کد را که کدی بصورت [formidable id=8] است را نسخه برداری فرمایید . در اینجا اینجانب برای این‌که فرم متبوع را در تارنما به نمایش بگذارم شورت کد متبوع را برای ساخت فرم در وردپرس در ورقه تماس با ما تارنما نسخه برداری می کنم .


put shortcode - ساخت فرم در وردپرس


درحال حاضر می‌توانید فیض ی تغیرات را در خروجی ببینید ولی قبلی از آن می بایست نکته ای رو پهنا کنم . چنانچه به همین صورت تغیرات را در خروجی ملاحظه کنید حتما فرم را بصورت چپ چین شده می‌بینید . مخاطبان تارنما های ما پارسی لهجه می باشند و بایستی محتوای تارنما را بصورت راست چین شده مشاهده نمایند , پس گذشته از مشاهده خروجی ابتدا به بخش style پلاگین بروید .


styles - ساخت فرم در وردپرس


هم اکنون از ستون کناری که بصورت زیر مشاهده می‌کنید . همگی تب ها را گشوده نمائید و هر جا آیتم ی Align مشاهده کردید آن را برابر right قرار دهید . دقیقا همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید .


feild description - ساخت فرم در وردپرس

بهینه سازی سایت


خب درحال حاضر میتوانیم کاغذ ی متبوع را در خروجی مشاهده کنیم . که بصورت زیر نمایش داده میشود .

طراحی سایت در مشهد

result - ساخت فرم در وردپرس


به‌این صورت میتوانید به ساخت فرم در وردپرس به طور تماما مناسب بپردازید .ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :