X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
امین طیرانی يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶


طراحی سایت در مشهد

تقریبا مهر 94 بود که گوگل پروژه صفحه های گوشی سرعت بالا یا این که AMP رو معرفی کرد . انگیزه این پروژه منبع گشوده , بهبود فوق العاده تلاش اینترنت موبایله . فعلا این پروژه به طور صمیمانه شیوه افتاده و سرگرم تکان درسمت هدف ها گوگل و ارائه وب گوشی سریعتر به کاربرهاست . 

البته این که AMP دقیقا چی عمل میکنه و چطوری میخواد تجربه اینترنت گوشی رو تغییر و تحول بده , جای تأمل داره . تو این پست توضیح میدیم که AMP چیه و چطوری فعالیت میکنه و چطوری روی سرعت سایت اثر میذاره و تارنما رو به بالای ورقه نتایج میرسونه . 


صفحه های تلفن همراه سرعت بالا چی هستند؟ 

صفحه های تلفن همراه پر سرعت که بطور خلاصه بهشون AMP نیز میگیم یکی پروژه های گوگله که با انگیزه ارسال محتوا بر روی اینترنت گوشی , اونهم با سرعتی 4 برابر سریعتر و استفاده از داده های کمتر به نسبت صفحه ها کهن راه‌اندازی شده . با دقت به ارتقا تعداد کاربرهایی که با استفاده از موبایل های همراهشون اینترنت گردی می نمایند , نیاز به اینترنت گوشی پرسرعت ارتقاء پیدا کرده . بدین ترتیب AMP قصد داره بعنوان استانداردی فعالیت کنه که مدیران سایتها رو به داشتن سایتی با صفحه ها سرعت بالا و سبک تشویق کنه , طوری که صفحه های اینترنت ظرف کمتر از 2 ثانیه گشوده بشن . 

پس AMP دقیقا چیه؟ یه ورژن در اکنون کامل شدن از اینترنت تلفن همراه که روی ورژن های تازه HTML اجرا میشه . این کادر - ورک منبع گشوده , HTML رو دوبله میکنه و عناصری که سرعت لود صفحه های رو روی گوشی نماید مینمایند , مانند جاوااسکریپت و اسکریپت های غیرمعتبر رو حذف میکنه . 

AMP HTML روش جدیدیه که میشه باهاش کاری کرد که صفحه ها اینترنت روی گوشی استفاده کننده فورا گشوده بشن . این پروژه برای پشتیبانی از کش هوشمند و همت امروزی و قابل پیش گویی و محتوای موبایلی خوشگل پباده سازی شده . 

گوگل تأیید کرده که ورقه ای که با AMP HTML درست شده باشه میتونه همگی جا از 15 تا 85 % سرعت بالا خیس از ورژن صفحه ها غیر AMP انجام بشه . یعنی زمانی کاربرها روشون ضربه میزنند , این صفحه ها سریعتر از دیگر لینکها گشوده میشن . 

AMP اولیه از کلیه , ناشران و سایتهایی رو انگیزه میگیره که آکنده‌از محتوای خبری , مقاله و پست وبلاگند . گوگل با این پروژه میخواد به ناشران یاری کنه تا محتوایی با سرعت فروغ به کاربرهای تلفن همراه عرضه نمایند . 


چرا چه بسا با وجود داشتن تارنما واکنشگرا , گشوده نیز می بایست از AMP استفاده کنیم؟ 

الگوریتم سرچ گوگل طوری پباده سازی شده که به اینترنت سایتهایی زبده کاربری عالی ارجحیت میده . میدونید این دقیقا یعنی چی؟ یعنی سایتی که سازگار با موبایله و پر سرعت بار گذاری میشه . 

سایتهای واکنشگرا نیز به مراد ارسال محتوا و نمایش دلخواه صفحه ها در تمام دستگاه ها , از کامپیوترهای میزی تا گوشیهای هوشمند , پباده سازی شده . پس اینجا تمرکز روی انعطاف پذیریه . ولی پباده سازی واکنشگرا معمولا نمیتونه ایراد سرعت رو حل کنه . AMP روی سرعت تمرکز داره و تلاش میکنه محتوا رو فورا به دستگاه استفاده کننده گوشی ارسال کنه . 

یه فرق دیگه بین AMP و پباده سازی اینترنت واکنشگرا اینه که AMP رو بایستی روی تارنما مهیا و تشکیل‌شده اعمال کرد , ولی برای واکنشگرا کردن وب سایت می بایست تارنما رو مرمت کنیم و پباده سازی واکنشگرا بایستی جایگزین پباده سازی فعلی وب سایت بشه . 

یه قضیه دیگه اینه که AMP اینک صرفا با محتوای اثبات عمل میکنه , به این ترتیب برای سایتهای خبری , پستهای بلاگ و محتوای تارنما بهتره , ولی پباده سازی واکنشگرا برای چیزهایی نظیر برنامه های فردی سازی شده و فرم های اینترنت مناسبتره . 

پس با این که پباده سازی واکنشگرا یک کدام از روشهای فعالیت توسعه و گسترش دهنده هاست , محدودیت سرعت داره و با این که AMP سرعت رو بهبود میبخشه , برای سایتهایی که بر تلاش فرم های اینترنت و جاوااسکریپت توکل دارا هستند مطلوب نیست . پس اگه می خواهید تجربه فعالیت با گوشی رو برای کاربرهاتون خوبتر فرمایید , بهتره که یه ورژن گوشی از سایتتون صحیح فرمایید که AMP رو نیز داشته باشه , زیرا AMP نسبت به چیزهای دیگه , سریعترین تجربه کاربری رو ارائه میده . 


AMP چطوری روی سرچ ارگانیک و سرچ مبلغی اثر میذاره؟ 

نتایج AMP صد رد صد بالای کاغذ نتایج موتور کاوش ظواهر میشه و نتایج ارگانیک رو زیر میزنه و چه بسا جایگزین تبلیغات مبلغی میشه . این نشون دهنده میزان اهمیتیه که گوگل برای پروژه AMP قائله . به علاوه زیرا سرعت برگه یک کدام از عوامل تأثیرگذار بر نتایج گوگله , صفحه های سریعتر بر بقیه صفحه های ارجحیت دارا هستند . 

بدین ترتیب او‌لین اثری که AMP میتونه برای ناشرانی که محتواشونو AMP نکرده اند داره , ذیل رفتن در ورقه نتایج جستجوئه که سبب ساز میشه کمتر کلیک بگیرن . زیرا نتایج ارگانیک به تای پایینی کاغذ میرن , اگه برای تبلیغات کلیکی پول نداده باشید , کاربرها مجبورند برگه رو اسکرول نمایند تا نشانی برگه شما نمایان بشه . 

در سرچ مبلغی وضع خیلی روشن نیست . زیرا AMP بر محتواهایی نظیر مقاله های خبری , پست های بلاگ و هر گونه محتوای آگاهی دهنده دیگه توکل داره , احتمالش زیاده که برای عبارتهای کلی که تبلیغات کمتری میگیرن , چشم بشن . گوگل هنوز بایستی بیشتر عمل کنه تا بتونه نیت استفاده کننده رو بسنجه و اونو با الگوریتمش رابطه بده تا گزینش کنه AMP کی و چطور نمایش داده بشه . 


AMP چطور فعالیت میکنه؟ 

HTML نیز دربرگیرنده عناصری میشه که سرعت بالا بار گذاری میشن و نیز عناصری رو در بر میگیره که نماید بارگذاری میشن . AMP میخواد عنصرها نماید رو از بین ببره , مخصوصا جاوااسکریپت . تگ های HTML خاصی نیز ممنوع میشن , نظیر iframe , embed , شی , به علاوه تگ های مولتی مدیا HTML5 , تصاویر , فیلمها و فایلهای صوتی , تمامی با موادتشکیل دهنده معمول مانند amp - imgو amp - video . 

CSS در AMP HTML به شدت محدود شده . بین عنصرها ممنوع شده میتونیم تجهیزات معمول CSS رو که برای برنامه کودکان استفاده میشدند ببینیم . ضمنا با این که قابلیت استفاده از فونتهای سفارشی وجود داره , در عین حالا یه محرمانه محدودیت هایی نیز است . 

میشه چیزهایی رو روی ورقه AMP اعمال کرد ولی می بایست از پلاگین هایی مانند amp - youtube و amp - twitter که تا قبل از این تأیید گردیده اند استفاده نمایید . به علاوه نمیتونید در AMP نقشه های تعاملی یا این که داده های بصری بسازید . پس AMP برای سایتهایی خوبه که محتواشون به طور مقاله مندرج باشه . 

برای داده ها بیشتر به مقاله , بهبود سئو با AMP رجوع‌کنید . 


چطور روی اینترنت سایتتون AMP رو اجرا کنید؟ 

زیرا این یه پروژه منبع زمان , گوگل کلیه کدهاشو روی GitHub نهاده . یه یادگرفتن قدم به قدم نیز میباشد که توضیح داده چطور یه کاغذ با محوریت AMP HTML بسازید و چطور تطابق برگه رو با AMP تأیید فرمائید . 

کسایی که از وردپرس استفاده می کنند میتونن خیلی راحت تنها با نصب یه پلاگین AMP رو روی اینترنت سایتشون فعال نمایند . 

با موعظه که گوگل برای AMP متن , هر مدل اینترنت سایتی , و با هر دسته سیستم رئیس محتوایی , میشه کاری کرد که صفحاتمون روی نتایج گوگل ظواهر بشن . درضمن این نکات رو نیز فراموش نکنید : 


خصوصیات AMP رو دنبال فرمایید 

با استفاده از این تگ روی یک ورقه معمولی , اون ورقه رو به ورژن AMP ش ارجاع بدید : ( amphtml ( href= ( https : //www . example . com/url/to/amp - version . html ( /> 

روی کاغذ AMP این کد رو بکار ببرید تا اونو به ورژن معمولیش ارجاع بدید : 


( canonical ( href= ( https : //www . example . com/url/to/regular - html - version . html ( /> 

نکته : در صورتی سایتتون کاغذ معمولی ( غیر AMP ) نداره , بایستی روی ورقه AMP یک تگ استاندارد بکار ببرید که کاغذ رو به خودش ارجاع بده : 


( canonical ( href= ( https : //www . example . com/url/to/amp - document . html ( /> 

صفحه ها AMP رو تأیید نمائید 

تو کتابخونه JS یه تأییدیه AMP می‌باشد . برای داده ها بیشتر , راهنمای AMP رو بخونید . 

داده های ساختاریافته رو صحیح اجرا نمایید تا صفحه ها AMP بتونن در carousel نمایش داده بشن 

می بایست مقاله هاتونو بعنوان صفحه های AMP نشونه گذاری ( برند - آپ ) نمائید . برای غربال کردن مقاله های AMP نیز میتونید از ابزار آزمایش داده های ساختاریافته گوگل استفاده نمایید که برند - آپ های بی نقص نشده رو پیدا میکنه . 

در زیر , یک نمونه از برند - آپ رو می بینید که روی سایت قانونی AMP مطرح شده بود و میتونید برای استارت از همین استفاده نمایید : ( en ( > 


( utf - 8 ( > 


( canonical ( href= ( https : //example . ampproject . org/article - metadata . html ( /> 

( viewport ( content= ( width=device - width , minimum - scale=1 , initial - scale=1 ( > 


Welcome to the mobile web
چطور صحت اجرای AMP رو بررسی کنیم؟ 

گوگل , تو کنسول سرچ گوگل , یه خطای نو برای ناشرانی


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :