X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
امین طیرانی چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

دربرگیرنده تعداد متعددی فولدر است , كه در تعداد مشخصی پرونده , تروتمیز گردیده اند , مثل تروتمیز کردن فایلها در کامپیوتر فردی . ورقه مهم یك تارنما معمولا ( default . htmlیا index . html یا این که index . htm اسم داراست . در  پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال زمانی كه یك نشانی اینترنت را در مرور گر تایپ می كنید ( برای مثال ( www . npco . net ) , برنامه مرورگر به سراغ اكانت میزبانی میرود كه این نشانی به آن اشاره می كند , و درپی یكی از این فولدر های مهم می گردد . چنانچه فولدر یا این که کاغذ ی متبوع را در آن وبسایت پیدا كند , این فولدر ( یا این که ورقه ) را در مرور گر شما نمایش خواهد بخشید . 

فایلindex . html ترکیبی است از متن‌ها و تصویرهایی که طراح تارنما چینش آنها‌را معلوم می نماید . نوشته متبوع در خویش وبسایت موجود هست در حالیکه پوشه های چهره یی احتمال دارد در تارنما ذخیره شده باشد ( در کنار صفحه های اینترنت وفایل ها یا این که در فولدر ای منقطع ) یا این که در جای دیگری از وب باشد . 

احتمالا برخی از متن ها وتصاویر یک کاغذ به صفحه ها دیگری لینک و پیوند داده شود . ( یعنی می توان با کلیک روی آن برگه به برگه ی دیگری رفت ) 

این شرکت از صفحه های اینترنت , تصاویروفایل های جان دار دیگر که در اکانت صاحبخانه موجود هست , جمعا ( یک وبسایت را ایجاد میکند . 

درپی به صورت مختصر توضیحاتی در  پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال در زمینه‌ی مساله مرتبط با وب سایت ارائه خوا‌هیم اعطا کرد : 

الف - پروسه فعال‌ساز‌ی سایت در پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال : 

1 . گزینش اسم مطلوب براي وب سایت 

2 . ثبت Domain name ( اسم سايت ) در اينترنت 

3 . طراحي اپلیکیشن و گرافیک وبسایت 

4 . خريد هاست ( فضای کاربری ) 

5 . قراردادن وب سایت پباده سازی شده بر روی هاست و بهره برداری سايت 


ب – قابل انعطاف افزارهای مورد استفاده در پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال : 

زير ساختهای قابل انعطاف افزاری پروژه های پباده سازی تارنما مبتنی بر Microsoft . NET Framework است . استفاده از فناوری دات نت با انعطاف پذيری , قابليت اطمينان بالا , ابتکار و امنيت نمونه زدنی خویش قابليت های بسياری را برای ما مهیا می نماید , كه اعم از ی آن قابليت مديريت كدها , پشتيبانی از شی گرایی , سازش با روش انتخابی پروژه و متعلق نبودن به يك لهجه خاص است . ضمن آنكه بسترها و زيرساختهای اپلیکیشن دات نت تحت عنوان بستر اصلي اجرای پروژه , امكان استفاده از فناوری های جانبی ديگری كه سازگار با ویندوز میباشند را آماده خواهد كرد . چندلايه بودن قابل انعطاف افزارهای توليدی موجب راحت خیس شدن شرايط ارتقای وبسایت پباده سازی شده در آينده خواهد بود . ضمن آنكه هزينه های مجدد كاری ( reworking ) را به هنگام گسترش پروژه حذف خواهد نمود . 

بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER , به دلیل جور جواز حقوقی وامکانات پهناور وکارایی شایان توجه , تعیین قابل قبولی به شمار می‌رود . 


ج _ چرا بایستی ملاحظات امنیتی برای وبسایت در لحاظ گرفت؟ 

یوزرها به هنگام ورود به  سایت اعتبار سنجی می‌شوند , بعد از آن جهت دسترسی به قسمت های متعدد ارشاد میگردند . البته مدام می بایست در لحاظ داشت که هر سایتی براي جلوگيري از هرگونه دسترسی غيرمجاز كه ممكن است سبب به دستكاری , خرابكاری يا سرقت داده ها می گردد , پیش بینی ها امنیتی اتخاذ می نماید که هرکدام به نوبه ی خویش بازدارنده از دسترسی اشخاص غیر مجاز به بانک اطلاعاتی میشود . 


اشکال تارنما در پباده سازی تارنما و پباده سازی پرتال : 

وبسایت ها بر طبق کاربرد و جور برنامه نویسی به تعدادی مدل تقسیم میشوند که عبارت است از : 

وب سایت استاتیک یا این که اثبات ( Static Website ) : 

در طراحی وب سایت و پباده سازی پرتال این تارنما ها یک توشه پباده سازی شده و داده ها مایحتاج در آن‌ها قرار میگیرد و بعد از آن برای تغییر‌و تحول نیاز به پباده سازی ماهر یا این که نصفه ماهر تارنما است . لهجه برنامه نویسی اینگونه از وبسایت ها در بیشتر مورد ها HTML و Java Script میباشند که در جور پیشرفته خیس می توان از CSS هم سود پیروزی . 

از آن‌جا که در طراحی تارنما و پباده سازی پرتال از حجم کمتری ازکد در پباده سازی وب سایت های استاتیک استفاده می شود , سرعت لود ( Loading ) بالایی دارا میباشند . علاوه براین کاهش حجم کدها خوانایی بیشتر تارنما بوسیله موتور های جستجو گر را در‌پی داراست . این مورد ها منجر خوبتر شدن حالت آنان در پباده سازی وب سایت و پباده سازی پرتال از دید امتیاز دهی موتورهای کاوش ( رنکینگ ) خواهد شد . ضمنا این جور وب سایت ها ارزش پباده سازی ذیل تری را نسبت به بقیه وبسایت ها دارا‌هستند . 

استفاده از اشخاص ماهر علاوه بر ارتقاء امنیت , سبب ساز فایده مندی از گرافیک و ظاهری قشنگ میگردد به دلیل آن که همگی چیز ثبات داراست , اعم از متن‌ها و مقدار ی تصاویر و همینطور کلیه ی عنصرها مکان معین و ثابتی دارا هستند , که در فیض می توان برای محل قرار به دست آوردن هر کدام از اجزا , شایسته ترین تصمیم را گرفت . 

ولی از طرفی ممکن نبودن ساخت تغییرات بوسیله اشخاص معمولی سبب ساز میگردد تا قابلیت و امکان پیدایش رسانی تارنما به وسیله صاحبان و مدیران تارنما نباشد . 

وبسایت های استاتیک در طراحی وبسایت و پباده سازی پرتال برای شرکت های , اداره ها و اشخاصی دلخواه است که حداکثر یک یا این که دو توشه در سال نیاز به تغییر و تحول در محتوای وبسایت دارا‌هستند . 

تارنما دینامیک یا این که پویا ( Dynamic Website ) : 

در طراحی وبسایت و پباده سازی پرتال اشخاص معمولی که دسترسی به سیستم رئیس محتوای وب سایت را داشته باشند , می‌توانند محتوای  تارنما های دینامیک را بعداز پباده سازی تغییر تحول دهند . گویش برنامه نویسی وبسایت های پویا می تواند براساس نیاز متعدد باشد ولی عمدتا ( از لهجه های برنامه نویسی ASP ASP . Net , PHP , CSS , Silver light و یا این که Ajax استفاده می گردد . 

در طراحی وبسایت و پباده سازی پرتال این نوع از وبسایت ها در بالا اسکلت وب سایت به وسیله طراح ساخت و آن گاه محتوا بوسیله مدیران سایتها بارها تغییر تحول مینماید . از این رو طراح در طراحی وبسایت و پباده سازی پرتال نسبت به حالت و مقدار ی ظریف متون و تصاویر و بقیه پوشه هایی که بعدا ( بوسیله مدیران وب سایت ها تغییر و تحول میکند اطلاعی ندارد بنابر این تمامی حالات را در حیث میگیرد و این عمل منجر می‌شودکه تاحدودی از گرافیک و جلوه ی وب سایت کاسته شود . 

یک کدام از مزیت های  وبسایت های دینامیک این است که محدودیتی برای تولید , تغییر‌و تحول یا این که حذف مطالب , تصاویر و صفحه های و . . . نیست . 

با دقت به این که دراین دسته تارنما ها از گویش های برنامه نویسی توسعه یافته استفاده می گردد تجهیزات متعددی در آنان قابل ساخت است به مثل ساخت صفحه ها هوشمند , فرم ها وموتورهای جستجوی پیچیده . 

ولی استفاده مضاعف از کدها سبب ساز نماید شدن لود ( Loading ) وب سایت وکم شدن رنکینگ آن در موتور های کاوش می گردد . 

تارنما های دینامیک برای اشخاص , شرکتهای و اداره هایی که بیش تر از دوبار در سال نیاز به تغییر تحول درمحتوای وبسایت را دارا‌هستند , دلخواه است . 

پرتال ها ( Portals ) : 

در  پباده سازی وب سایت و پباده سازی پرتال , پرتال ها  وب سایت های دینامیک کاملی میباشند که چندین انگیزه خاص را در یک وبسایت دنبال می نمایند . به عبارت دیگر مجموع یک‌سری تارنما دینامیک که چهت نیل به انگیزه خاصی در کنار نیز قرار گرفته اند را می توان یک پرتال نامید . مثلا پرتال خبری میتواند از یکسری وبسایت ساخته شده باشد که هر مورد قابلیت و امکان خاصی زیرا نشر تصاویر , عضو گیری , تکثیر خبر ها , لحاظ سنجی و . . . را در اختیار مدیران آن قرار می‌دهد . ضمن اینکه تمام ویژگی‌های یک سایت  استاتیک قادر است در یک پرتال هم صحت نماید . 

در  پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال معمولاً پرتال‌ها بوسیله سازمانها , موسسه ها وگروه ها خریداری می شوندو به دلیل نیاز به پیدایش رسانی بخشهای گوناگون سازمان ی آن‌ها به وسیله یک شخص فراوان نقص‌ است . 


وبسایت استاتیک و نصفه دینامیک فلش ( Static and Dynamic Flash Website ) : 

در  پباده سازی وب سایت و پباده سازی پرتال سایتهای فلش دو دسته استاتیک و نصفه دینامیک می‌باشند که به وسیله نرم‌افزارهای خاصی پباده سازی میشوند . معمولا ( از XML یا این که Action Script برای ساخت قابلیت و امکان های تغییر‌و تحول یا این که هوشمندی در‌این وب سایت ها فایده گرفته می گردد . 

به صورت کلی در  پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال وبسایت های فلش  استاتیک غیر قابل تغییرند وبه نظیر وبسایت های اثبات به وسیله طراح ساخت می‌شوند و برای تغییر و تحول آن نیاز است به اشخاصی نیاز است که به طور ماهر یا این که نصفه ماهر از علم پباده سازی سایتهای فلش برخوردار باشند . 

البته سایتهای فلش نصفه دینامیک مانند  وبسایت های دینامیک فعالیت می کند و قابل تغییر‌و تحول می باشند . ولی عوض کردن در آن‌ها به سادگی  تارنما های دینامیک نیست و هم دامنه ی تولید تغییرات محدودتر است . 

ازجمله مزایای تارنما های فلش جذابیت آن‌ها است , بضاعت و توان تولید گرافیک خوشگل و نیز چنین انیمیشن‌های جالب . 

ولی از معایب بخش اعظم ی در  پباده سازی تارنما و پباده سازی پرتال آن ها میتوان به قابلیت و امکان خوانده نشدن اطلاعات دردسترس در آن‌ها به وسیله موتور های جستجو گر و سرعت کم لود اشاره نمود . 

در  پباده سازی وب سایت و پباده سازی پرتال وبسایت های فلش برای اشخاصی مطلوب است که نیاز به تبلیغات ندارند و عموم یوزرها با آن ها آشنا میباشند . 

طراحی سایت در مشهد

تارنما دارنده سیستم مدیر محتوا ( Content Management System Website ) بهینه سازی سایت

در  پباده سازی وبسایت و پباده سازی پرتال این وبسایت ها که در اصطلاح به CMS ) Content Management System ) مشهورند , تارنما هایی از نوع  وب سایت های دینامیک یا این که پرتال ها می باشند که بوسیله طراحان ماهر و یا این که شرکت های پباده سازی ماهر برای مصارف خاص تولید می گردند

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :