X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
امین طیرانی چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
این که شما نوشتن طرح پیشنهادی پباده سازی اینترنت رو دوست دارید یا این که خیر حیاتی نیست! بالاخره یکی مواقعی است که بایستی انجام بدید . اما مطمئین بشید که صحیح انجامش دادید . تو این مقاله میخوایم شما رو با ضرورت نوشتن RFP آشنا کنیم و مواقعی که بتونه شما رو در نوشتن یه طرح پیشنهادی خوب تر یاری کنه ذکر میشه 

ممکنه از خودتون بپرسید که آیا اینجانب بایستی توصیه پباده سازی اینترنت یا این که برآورد پباده سازی اینترنت رو بفرستم؟ 
هنگامی که پروژه ها نسبتا کوچک میباشند , بیشتر طراحان اینترنت روش آسون رو تعیین می کنن . اونها به جای نوشتن یک طرح کلی پباده سازی سایت , عملکرد میکنن طرح اینترنت سریعی از برآورد کارشون داشته باشن . 
تاءمل و ذکرتون مبلغی که میخواید پرداخت فرمائید نباشه , خیر این که واستون اساسی نباشه ها اما مطلقا سود ای که از عمل می گیرید می بایست واستون مهمتر باشه . 
ولی ما دارکوبیا نیز جای اینکه شمارا با مخارج دوچندان بترسونیم , همت می‌کنیم شما رو با نقص‌ واقعیتون روبرو کنیم تا بتونیم راه‌حل ارزشمندی در اختیارتون بذاریم . 
خب واسه ی نوشتن پروپزال تلاش فرمایید بی صبر نباشید و تمامی ی مواقعی رو که تو این مقاله توضیح دادیم بخونید . 
  
1 - مشکلی که مشتری هاتون با اون مواجه هستن رو مطرح نمایید 
این قضیه معضل برانگیزترین بخش توصیه تارنما است . شما می بایست نقص‌ حقیقی وواقعی مشتری رو فهم و شعور نمایید . 
مشتری بیشتر مواقع شکیبایی ی مشاجره کردن درباره ی مشکلش رو نداره و بابیان موضوع ش خلل داره . بعضی از صاحبان کسب و فعالیت , علی الخصوص کسانی که درکی از بازایابی و مساله فنی ندارن ممکن است نمیدونن ایراد چیه . 
اختلال حقیقی وواقعی اونها رو پیدا فرمائید . این به طور کامل بحران برانگیزه البته حتمی است . کل پیشنهادات شما حول مشکلاتی میگرده که شما درصدد رفع اونها می باشید . 
   
2 - مسائل ی خودتون رو سفارش بدید 
هنگامی که شما مشکلتون رو تعریف فرمائید , ما می تونیم رویه حلهای آن رو از روش پباده سازی اینترنت استارت کنیم . 
این با اهمیت است که مدام هر توصیه پباده سازی وبسایت به تعریف ایراد برگردد . 
اگه شما نیازهاتون رو مطرح نمایید براین اساس بها مبلغی که در پباده سازی تارنما صرف شده‌است به شما برمیگردد . 
این بخش از توصیه تارنما شما زیاد دارای اهمیت است . بدین ترتیب ما میتونیم یک راه‌حل قابل دستیابی ارائه بدیم که نیازهای شما رو بهبود ببخشد . ما تلاش می‌کنیم این فعالیت رو خوب انجام بدیم تا هزینه هایی که صرف می‌کنید بعدا واستون سوددهی داشته باشه و به یه سرمایه تبدیل بشه . 
  
3 - داده ها تماس شرکتتون رو در اختیار کمپانی متبوع پباده سازی اینترنت بذارید 
این به به عبارتی مقدار که به کمپانی شما وابسته است به ما یا این که هرکس دیگه ای که میخواد سایتتون رو پباده سازی کنه نیز ذی‌ربط . داده ها تماس خویش رو بدون نقص وارد فرمایید . مطمئن باشید که توصیه شما برای یک شخص خاص با نوشتن نام اون ایجاد شده است . 
  
4 - روئت کرد کلی خودتون رو به پروژه مطرح نمائید 
آرزو و آرزوهای خودتون رو مطرح نمائید . بگید که چه اهدافی دارید . این فعالیت رو چه بسا با نوشتن یه پاراگراف کوتاه نیز میتونید انجام بدید . 
اگه تارنما دارید خیلی معمولی حالت تارنما فعلی خویش رو بنویسید و به ما یک رویت کرد کلی از آنچه که پروژه در ادامه داراست , ارائه بدید . عملکرد نکنید خیلی قانونی و سیاسی کلام نمائید . دقیقا همونطور که می خواید پروژه رو برای یه دوست تعریف فرمائید , بنویسید . 
  
5 - خودتون رو معرفی نمایید 
این بخش شما رو به ما معرفی می کنه . به همین بهانه , بهتره در مقدمه گفته بشه . به صورت خلاصه به ما بگید که چه کسی میباشید , چه کاری انجام می رویت کرد , میزان کمپانی و نشانی فعلی خودتون رو بنویسید و بگید منظره و ماموریت کلی کمپانی شما چیه . 
  
6 - هدف ها پروژه 
این بخش محلی برای فهرست کردن هدف ها کوتاه زمان و بلند برهه زمانی شما برای پروژه و هم هدف شما برای سپرده گذاری در وبسایت است . انگیزه این است که به‌این سوال های جواب دهید : ( چرا شما اینجا هستید؟ ( آیا وبسایت شما سابق شده است؟ آیا خط سرویس ها و یا این که خط ایجاد خویش رو توسعه و گسترش دادید؟ آیا شما به بازار انگیزه خاصی بازاریابی می کنید؟ آیا شما در اکنون کارایی برای به دست آوردن فعالیت هستید؟ آیا میپندارید وبسایت الانتون به فروش کافی سبب ساز نمیشه؟ به ما بگید چی میخواید به دست بیارید . 
  
7 - پارامترهای فنی 
اگه شما نیازمندیهای فنی پروژه رو می‌شناسید , بایستی به ما بگید . این پارامترها از چیزای بی آلایش نظیر تعداد صفحه ها و پوسته های مخصوص مایحتاج شما ; نیاز شما به هاست یا این که به یک دامنه و یا این که به پارامترهای توسعه یافته تری نظیر نیاز به برنامه نویسی در یک گویش خاص است ; وبسایت فعلی شما در php , . net , asp , fusion etc است ; آیا به مقر داده نیاز دارید ; آیا برای داشتن یک پلت فرم تجارت الکترونیکی منحصر به فرد جواز دارید . در‌صورتی‌که براتون اهمیت ندارد , با ما نیز بین بذارید . این عمل دست طراح شما رو گشوده میذاره و بهش اذن میده تا مورد ها مطلوب فعالیت شما رو گزینش کنه که با این عمل میتونید در پول و زمان خویش صرفه جویی نمائید . 
  
8 - نیازمندی های قابلیت و امکان استفاده از تارنما 
آزمایش امکان عمده مواقع در پباده سازی و بسط تارنما نادیده گرفته میشه . صحیح همانگونه که موسسات محصول ها جدیدشون رو از روش تیم های متمرکز که تحت عنوان قسمتی از پروسه تحقیق و گسترش است آزمایش میکنن , یه تارنما نیز می بایست دست کم از یک تراز مبنا تست امکان بشه تا ملاحظه کنید که در فعالیت پباده سازی و ساخت اون چجوری عمل می کنه . 
  
9 - پارامترهای فانکشنال 
در موقعیت همگانی , این بخش این سؤال رو مطرح می کنه که «از اینترنت سایتمون چی میخوایم ؟» بهتره که خصوصیات و قابلیت و امکان هایی رو که می خواید در تارنما خویش مشاهده کنید رو معین فرمائید ; این می تونه چیزهایی نظیر ناحیه امن یوزرها , فرم های تماس , کارکرد آپلود فولدر , بسط مقر داده برای ذخیره داده ها , سیستم رئیس محتوا برای دستکاری محتوای خویش , قابلیت و امکان تغییر‌و تحول در بخش ادمین , فرم نام نویسی روزنامه , وب لاگ ها , قسمت های خبری , انجمن های مذاکره , سوال های متدوال یا این که مقر علم یا این که تجارت الکترونیک برای فروش تولیدها باشه . 
  
10 - راهنمای طرح پیشنهادی 
این جایی است که شما از ما سوالاتی می‌پرسید و به ما میگید که چجوری  پیشنهاد خودتون رو بایستی ارائه بدید . مثلا , اکثری از RFPها از طراحان میخوان که تجربیات خودشون رو شرح تن , مثال کارشون رو نشون تن , یک طرح فرآیندی برای پروژه یا این که لیستی از منابع رو ارائه تن . بخش اعظمی از اینها چیزهای دارای اهمیت هستن که بایستی در تارنما طراح شما جانور باشه , و شاید درحال حاضر جزو طرح پیشنهادی شماست . 
  
11 - دارایی 
این یه مورد دیگه است که تعداد زیادیتون نادیدش می گیرید . ما می دونیم که ممکن است میخواید میزان دارایی ی کمتری برای این پروژه در لحاظ بگیرید . ولی ممکنه کارساز نباشه . احتمالا خیلی از شرکتها مخارج نجومی ای از شما توقع داشته باشن ولی ما دارکوبیا واقع بین هستیم و کارایی میکنیم تا شما رو راضی نگه داریم . پس با خودتون درست گو باشید , میزان دارایی ای که واسه این عمل در لحاظ گرفتید رو صادقانه بگید چه بسا اگه کم باشه . ولی اگه هیچ میزان دارایی ای در اختیار ندارید پس برای این فعالیت فراهم نیستید و می بایست طرح کسب و عمل شما دارایی ای برای بازاریابی و بسط ی نام‌و‌نشان کمپانی داشته باشه .   
  
12 - چارچوب هنگامی 
در حالتی‌که شما یک مورخ معلوم برای اتمام این پروژه در لحاظ دارید , به ما اطلاع بدید . به همین ترتیب , اگه سررسید دارید , ما نیز بایستی از اون مطلع بشیم . ولی بایستی منطقی باشید و بدونید که شما صرفا نفری نیستید که درخواست پباده سازی دادید . پس عجله زده کار نکنید و زمان غیرمعقولی نیز برای اتمام پروژه درخواست ندید . 
  
13 - نقشه ی وب سایت 
یک کدام از عارضه ها با اهمیت که اشخاص دارکوب رو برای پباده سازی دوباره گزینش میکنن , بالاتر از زیبایی شناسی بصری , این است که محتوا به مقدار کافی اداره یافته نیست یا این که به راحتی چشم نمیشه . همان طور که طرحهای بصری توی قبول بازدیدکنندگان از کمپانی شما تاثیر داره , پباده سازی اطلاعاتی نیز به نوبه خودش تاثیرگذاره .   
Sitemap به شما امداد خواهد کرد تا معین نمایید کدام یک از مطالب می بایست تازه متن بشه و چه چیزی از تارنما جانور میتونه منتقل بشه . زیرا ممکنه بخش اعظمی از اون مطالب دیرین یا این که نا مربوط باشد , براین اساس می بایست یه نسخه برداری تازه متن بشه . این رو بیان کنید که آیا مجموعه خودتون قراره این عمل رو انجام بده یا این که از مجموعه طراحیتون این درخواست رو دارید . 
  
14 - دامنه ی کاری 
در اینجا بایستی جزئیات بیشتری در امر پروژه ارائه بدید . تا آنجا که می تونید , تمام خدماتی رو که می شناسید تعریف نمائید . مثلا , با یک پروژه پباده سازی دوباره اینترنت , شما احتمالا به موردها زیر توجه داشته باشید : 
·        رئیس پروژه 
·        راهکار محتوا 
·        نسخه برداری رایتینگ 
·        تصویر 
·        پباده سازی داده ها 
·        پباده سازی بصری 
·        باصرفه سازی موتور کاوش 
·        برنامه نویسی فرانت اند  /HTML ) انیمیشنCSS/ ) 
·        برنامه نویسی بک اند ( CMS , API های فرد ثالث ) 
·        اپلیکیشن سفارشی یا این که توسعه و گسترش برنامه 
·        با صرفه سازی تلفن همراه 
·        آزمایش و تضمین کیفیت 


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :