X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
معرفی مطالب جالب با لینک منبع
امین طیرانی يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶


طراحی سایت در مشهد

تقریبا مهر 94 بود که گوگل پروژه صفحه های گوشی سرعت بالا یا این که AMP رو معرفی کرد . انگیزه این پروژه منبع گشوده , بهبود فوق العاده تلاش اینترنت موبایله . فعلا این پروژه به طور صمیمانه شیوه افتاده و سرگرم تکان درسمت هدف ها گوگل و ارائه وب گوشی سریعتر به کاربرهاست . 

البته این که AMP دقیقا چی عمل میکنه و چطوری میخواد تجربه اینترنت گوشی رو تغییر و تحول بده , جای تأمل داره . تو این پست توضیح میدیم که AMP چیه و چطوری فعالیت میکنه و چطوری روی سرعت سایت اثر میذاره و تارنما رو به بالای ورقه نتایج میرسونه . 


صفحه های تلفن همراه سرعت بالا چی هستند؟ 

صفحه های تلفن همراه پر سرعت که بطور خلاصه بهشون AMP نیز میگیم یکی پروژه های گوگله که با انگیزه ارسال محتوا بر روی اینترنت گوشی , اونهم با سرعتی 4 برابر سریعتر و استفاده از داده های کمتر به نسبت صفحه ها کهن راه‌اندازی شده . با دقت به ارتقا تعداد کاربرهایی که با استفاده از موبایل های همراهشون اینترنت گردی می نمایند , نیاز به اینترنت گوشی پرسرعت ارتقاء پیدا کرده . بدین ترتیب AMP قصد داره بعنوان استانداردی فعالیت کنه که مدیران سایتها رو به داشتن سایتی با صفحه ها سرعت بالا و سبک تشویق کنه , طوری که صفحه های اینترنت ظرف کمتر از 2 ثانیه گشوده بشن . 

پس AMP دقیقا چیه؟ یه ورژن در اکنون کامل شدن از اینترنت تلفن همراه که روی ورژن های تازه HTML اجرا میشه . این کادر - ورک منبع گشوده , HTML رو دوبله میکنه و عناصری که سرعت لود صفحه های رو روی گوشی نماید مینمایند , مانند جاوااسکریپت و اسکریپت های غیرمعتبر رو حذف میکنه . 

AMP HTML روش جدیدیه که میشه باهاش کاری کرد که صفحه ها اینترنت روی گوشی استفاده کننده فورا گشوده بشن . این پروژه برای پشتیبانی از کش هوشمند و همت امروزی و قابل پیش گویی و محتوای موبایلی خوشگل پباده سازی شده . 

گوگل تأیید کرده که ورقه ای که با AMP HTML درست شده باشه میتونه همگی جا از 15 تا 85 % سرعت بالا خیس از ورژن صفحه ها غیر AMP انجام بشه . یعنی زمانی کاربرها روشون ضربه میزنند , این صفحه ها سریعتر از دیگر لینکها گشوده میشن . 

AMP اولیه از کلیه , ناشران و سایتهایی رو انگیزه میگیره که آکنده‌از محتوای خبری , مقاله و پست وبلاگند . گوگل با این پروژه میخواد به ناشران یاری کنه تا محتوایی با سرعت فروغ به کاربرهای تلفن همراه عرضه نمایند . 


چرا چه بسا با وجود داشتن تارنما واکنشگرا , گشوده نیز می بایست از AMP استفاده کنیم؟ 

الگوریتم سرچ گوگل طوری پباده سازی شده که به اینترنت سایتهایی زبده کاربری عالی ارجحیت میده . میدونید این دقیقا یعنی چی؟ یعنی سایتی که سازگار با موبایله و پر سرعت بار گذاری میشه . 

سایتهای واکنشگرا نیز به مراد ارسال محتوا و نمایش دلخواه صفحه ها در تمام دستگاه ها , از کامپیوترهای میزی تا گوشیهای هوشمند , پباده سازی شده . پس اینجا تمرکز روی انعطاف پذیریه . ولی پباده سازی واکنشگرا معمولا نمیتونه ایراد سرعت رو حل کنه . AMP روی سرعت تمرکز داره و تلاش میکنه محتوا رو فورا به دستگاه استفاده کننده گوشی ارسال کنه . 

یه فرق دیگه بین AMP و پباده سازی اینترنت واکنشگرا اینه که AMP رو بایستی روی تارنما مهیا و تشکیل‌شده اعمال کرد , ولی برای واکنشگرا کردن وب سایت می بایست تارنما رو مرمت کنیم و پباده سازی واکنشگرا بایستی جایگزین پباده سازی فعلی وب سایت بشه . 

یه قضیه دیگه اینه که AMP اینک صرفا با محتوای اثبات عمل میکنه , به این ترتیب برای سایتهای خبری , پستهای بلاگ و محتوای تارنما بهتره , ولی پباده سازی واکنشگرا برای چیزهایی نظیر برنامه های فردی سازی شده و فرم های اینترنت مناسبتره . 

پس با این که پباده سازی واکنشگرا یک کدام از روشهای فعالیت توسعه و گسترش دهنده هاست , محدودیت سرعت داره و با این که AMP سرعت رو بهبود میبخشه , برای سایتهایی که بر تلاش فرم های اینترنت و جاوااسکریپت توکل دارا هستند مطلوب نیست . پس اگه می خواهید تجربه فعالیت با گوشی رو برای کاربرهاتون خوبتر فرمایید , بهتره که یه ورژن گوشی از سایتتون صحیح فرمایید که AMP رو نیز داشته باشه , زیرا AMP نسبت به چیزهای دیگه , سریعترین تجربه کاربری رو ارائه میده . 


AMP چطوری روی سرچ ارگانیک و سرچ مبلغی اثر میذاره؟ 

نتایج AMP صد رد صد بالای کاغذ نتایج موتور کاوش ظواهر میشه و نتایج ارگانیک رو زیر میزنه و چه بسا جایگزین تبلیغات مبلغی میشه . این نشون دهنده میزان اهمیتیه که گوگل برای پروژه AMP قائله . به علاوه زیرا سرعت برگه یک کدام از عوامل تأثیرگذار بر نتایج گوگله , صفحه های سریعتر بر بقیه صفحه های ارجحیت دارا هستند . 

بدین ترتیب او‌لین اثری که AMP میتونه برای ناشرانی که محتواشونو AMP نکرده اند داره , ذیل رفتن در ورقه نتایج جستجوئه که سبب ساز میشه کمتر کلیک بگیرن . زیرا نتایج ارگانیک به تای پایینی کاغذ میرن , اگه برای تبلیغات کلیکی پول نداده باشید , کاربرها مجبورند برگه رو اسکرول نمایند تا نشانی برگه شما نمایان بشه . 

در سرچ مبلغی وضع خیلی روشن نیست . زیرا AMP بر محتواهایی نظیر مقاله های خبری , پست های بلاگ و هر گونه محتوای آگاهی دهنده دیگه توکل داره , احتمالش زیاده که برای عبارتهای کلی که تبلیغات کمتری میگیرن , چشم بشن . گوگل هنوز بایستی بیشتر عمل کنه تا بتونه نیت استفاده کننده رو بسنجه و اونو با الگوریتمش رابطه بده تا گزینش کنه AMP کی و چطور نمایش داده بشه . 


AMP چطور فعالیت میکنه؟ 

HTML نیز دربرگیرنده عناصری میشه که سرعت بالا بار گذاری میشن و نیز عناصری رو در بر میگیره که نماید بارگذاری میشن . AMP میخواد عنصرها نماید رو از بین ببره , مخصوصا جاوااسکریپت . تگ های HTML خاصی نیز ممنوع میشن , نظیر iframe , embed , شی , به علاوه تگ های مولتی مدیا HTML5 , تصاویر , فیلمها و فایلهای صوتی , تمامی با موادتشکیل دهنده معمول مانند amp - imgو amp - video . 

CSS در AMP HTML به شدت محدود شده . بین عنصرها ممنوع شده میتونیم تجهیزات معمول CSS رو که برای برنامه کودکان استفاده میشدند ببینیم . ضمنا با این که قابلیت استفاده از فونتهای سفارشی وجود داره , در عین حالا یه محرمانه محدودیت هایی نیز است . 

میشه چیزهایی رو روی ورقه AMP اعمال کرد ولی می بایست از پلاگین هایی مانند amp - youtube و amp - twitter که تا قبل از این تأیید گردیده اند استفاده نمایید . به علاوه نمیتونید در AMP نقشه های تعاملی یا این که داده های بصری بسازید . پس AMP برای سایتهایی خوبه که محتواشون به طور مقاله مندرج باشه . 

برای داده ها بیشتر به مقاله , بهبود سئو با AMP رجوع‌کنید . 


چطور روی اینترنت سایتتون AMP رو اجرا کنید؟ 

زیرا این یه پروژه منبع زمان , گوگل کلیه کدهاشو روی GitHub نهاده . یه یادگرفتن قدم به قدم نیز میباشد که توضیح داده چطور یه کاغذ با محوریت AMP HTML بسازید و چطور تطابق برگه رو با AMP تأیید فرمائید . 

کسایی که از وردپرس استفاده می کنند میتونن خیلی راحت تنها با نصب یه پلاگین AMP رو روی اینترنت سایتشون فعال نمایند . 

با موعظه که گوگل برای AMP متن , هر مدل اینترنت سایتی , و با هر دسته سیستم رئیس محتوایی , میشه کاری کرد که صفحاتمون روی نتایج گوگل ظواهر بشن . درضمن این نکات رو نیز فراموش نکنید : 


خصوصیات AMP رو دنبال فرمایید 

با استفاده از این تگ روی یک ورقه معمولی , اون ورقه رو به ورژن AMP ش ارجاع بدید : ( amphtml ( href= ( https : //www . example . com/url/to/amp - version . html ( /> 

روی کاغذ AMP این کد رو بکار ببرید تا اونو به ورژن معمولیش ارجاع بدید : 


( canonical ( href= ( https : //www . example . com/url/to/regular - html - version . html ( /> 

نکته : در صورتی سایتتون کاغذ معمولی ( غیر AMP ) نداره , بایستی روی ورقه AMP یک تگ استاندارد بکار ببرید که کاغذ رو به خودش ارجاع بده : 


( canonical ( href= ( https : //www . example . com/url/to/amp - document . html ( /> 

صفحه ها AMP رو تأیید نمائید 

تو کتابخونه JS یه تأییدیه AMP می‌باشد . برای داده ها بیشتر , راهنمای AMP رو بخونید . 

داده های ساختاریافته رو صحیح اجرا نمایید تا صفحه ها AMP بتونن در carousel نمایش داده بشن 

می بایست مقاله هاتونو بعنوان صفحه های AMP نشونه گذاری ( برند - آپ ) نمائید . برای غربال کردن مقاله های AMP نیز میتونید از ابزار آزمایش داده های ساختاریافته گوگل استفاده نمایید که برند - آپ های بی نقص نشده رو پیدا میکنه . 

در زیر , یک نمونه از برند - آپ رو می بینید که روی سایت قانونی AMP مطرح شده بود و میتونید برای استارت از همین استفاده نمایید : ( en ( > 


( utf - 8 ( > 


( canonical ( href= ( https : //example . ampproject . org/article - metadata . html ( /> 

( viewport ( content= ( width=device - width , minimum - scale=1 , initial - scale=1 ( > 


Welcome to the mobile web
چطور صحت اجرای AMP رو بررسی کنیم؟ 

گوگل , تو کنسول سرچ گوگل , یه خطای نو برای ناشرانی


امین طیرانی پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶

داشتن وضعیت خوب در لیست موتورهای کاوش فعالیت سادگی نیست . کلید دستیابی بدین حالت ساخت مداوم بک لینک و پیوند برای سایت میباشد . در 
استراتژی بی آلایش برای این دستور به شما ارائه می‌شود : 
دستی بر مداد داشته باشید 
هر صنعت و یا این که فن ای که شما در آن مورد کار دارید , می بایست دربارهء آن زمینه علم و اطلاعاتی بیشتر از حد معمول داشته باشید . دستی به مداد بگیرید ( یا این که انگشتی به کیبورد بزنید! ) و مقاله‌ها کوتاه و آموزنده ( 500تا300 واژه و کلمه ) با انگیزه تجدید لحاظ بر بازار عمل خویش بنویسید . میتوانید این مقاله ها را از روش سندیکای دایرکتوری مقاله‌ها و یا این که ناشران در اینترنت سایتهای دارای اعتبار و با رتبهء بالا منتشر نمائید . نشر مقاله‌ها در هر دوی این مکان ها مسلماً فیض بهتری خواهد داشت . زمانی که مقاله شما منتشر شود به شما امتیاز ارائه بک لینک و پیوند بدون پول داده خواهد شد . پس همین هم اکنون آغاز کنید! 

ارتباطات 
کشف حوزه های اجتماعی bookmarking و پیوند دریافت کردن از آن ها مثل بخش اعظمی از شبکه‌های‌اجتماعی دیگر قابلیت و امکان پذیر می‌باشد . پتانسیل رابطه لینکها در اینگونه شبکه های مردمی به طور انفجاری و فراوان بالا می‌باشد . بدین ترتیب بر روی ارائه توصیه دلخواه و ارزشمند برای افزایش رابطه با شبکه‌های‌اجتماعی ( به طور بدون‌پول و دارای فایده ) بیشتر عمل فرمائید . 

دسترسی به تالارهای مصاحبه 
با نام نویسی و شرکت کردن فعال در تالارهای گفتمان که مربوط به حرفهء شما می‌باشد , به‌سرعت حاذق به ساخت بک پیوند هایی برای تارنما خویش با استفاده از قرار دادن فایلها در‌این سالن ها که به واقع امضای شما میباشد , خواهید شد . ( به شرطی که‌این تالارهای رای زنی اذن قراردادن فایلها و لینکها را درمکان متبوع به شما بدهند ) در حالیکه ( میزان سئوی ( این لینکها قابل دعوا هست , با این وجود میتوانید از مزایای تبلیغات در آن و یادگیری چیزهایی اگر چه کوچک برخوردار گردید . اگرچه گهگاه کلمهء ( هشدار ( را مشاهده میکنید - ولی صرفاً‌ به دلیل یک‌سری حیث ( کامنت ) بی مورد , این سالن ها را اسپم نکرده و به عمل با این انجمن ها و اخذ بک پیوند برای تارنما خویش ادامه دهید - نتیجهء آن به‌سرعت به خویش شما گشوده خواهد گشت . 

بررسی بعضی وب لاگ ها 
اظهار لحاظ برای بلاگ ها , یکی‌از همگانی ترین تکنیکهای ساخت و اخذ بک لینک و پیوند در جامعهء‌ با صرفه سازی هست . شما به راحتی میتوانید از بعضا بلاگ های مرسوم برای رشته و تارنما استفاده نموده و نظرها آفریننده و مطلوب خویش را همراه با لینک و پیوند تارنما خویش برای آنان ارسال فرمائید . مطمئن گردید که بلاگ از مدل dofollow ( ( بوده و دسته nofollow ( ( آن برای شما با فایده نخواهد بود . 

تمایز یا این که نابودی 
این عبارت کلاسیک تجاری , از نگاه مضمون‌ در دعوا ساخت لینک و پیوند مقداری مختلف میباشد . مدام هنگام ساخت بک پیوند ها ( که احتمالا از هر روشی برای ساخت آن استفاده کرده باشید ) , برای داشتن تراز معینی عملکرد فرمایید از متنهای anchor متمایزی در سراسر صفحه های اینترنت خویش استفاده کنید . داشتن لینکهای یکسان و نوشته anchor در همه صفحه ها وبسایت احتمال بالا رفتن تراز وبسایت شما در لیست موتورهای کاوش را ارتقاء خواهد اعطا کرد . 

مهمتر از تمامی , تعهد به لینکها 
شایسته ترین راهکار در ساخت بک پیوند ها مشاجره مفصلی دارااست ; ثبات و تعهد تعداد لینکهای متبوع خویش برای لینک و پیوند به طور ماهیانه را تهیه و تنظیم و معلوم فرمائید , و دستیابی به آن انگیزه را به طور ماهیانه به وقوع پیوستن داد . در باب شکستهای کوچک بردبار باشید - فیض طاقت فرسا کوشی شما , مثل پاداش به خویش شما گشوده خواهد گشت .

امین طیرانی چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

سئو در مشهد


تها جذب ترافیک بوده , ولی به نظرتون چه عواملی میتونن این ترافیک رو به کاربرهای مستمر و آنگاه به خریدار و نهایتا به مشتریهای متعهد تبدیل کنند؟ 

بهبود سکو سئو و به حداکثر رسوندن ترافیک اینترنت میتونه گرون و زمان گیر باشه البته با بکارگیری نکات تبدیل به مشتری میتونید این عمل رو به شیوه ای موءثر انجام بدید . کاغذ ای که نتونه فروش داشته باشه , به انگیزه خودش نرسیده . 

اگه کسر مقداری از بازدیدکننده ها خرید نمایند , تعداد بازدیدهای برگه هر چقدر نیز که باشه اثر متعددی ندره , ولی خوشبختانه میتونید با بکارگیری یه محرمانه روشها , این نسبت رو تغییر‌و تحول بدید و نرخ تبدیل به مشتریتونو مضاعف نمایید . این روشها به پرورش و چشم شدن کسب و برنامه کودک نیز امداد می کنند . 


هر چه سریعتر . . . اثری نیکی روی بازدیدکننده های سایتتون بذارید 

تو تأثیرگذاری وب سایت روی بازدیدکننده ها , سرعت مهمه . سرعت وبسایت شما اثر متعددی روی موفقیت تبدیل مشتریهاتون میذاره . بطوری که چه بسا 1 ثانیه تأخیر میتونه تا 7 % نرخ تبدیل به مشتری رو کاهش بده! 

اینترنت سایتهای موسسه ها بزرگ با سرعت نوروروشنایی بارگذاری میشن و از این عمل هدفی رو دنبال می‌کنند . قتی سرعت سایتتون بالا باشه , اثر مهمی روی تبدیل مشتریهاتون میذاره . 

اکثریت کاربرهایی که برای توشه نخستین وارد سایتتون گردیده اند , ظرف کمتر از 10 ثانیه سایتتونو ترک مینمایند . یعنی زمان محدودی برای اثرگذاری دارید . بدین مراد میتونید از یه سرفصل مفید امداد بگیرید و صفحه های فرود بیشتری صحیح نمائید . 

هنگامی کاربرها برگه کلیدی یا این که یکی صفحه های فرودتونو سرچ نمایند , می بایست بلافاصله به مزایای استفاده از تولید ها و سرویس ها شما پی ببرند . می بایست بتونید نشون بدید که برتر از رقباتون می باشید و به نفعشونه که شما رو برای خرید گزینش نمایند . ضمنا می بایست این کارو پر سرعت انجام بدید , گذشته از این‌که استفاده کننده پنجره رو ببنده . 


برای تبدیل استفاده کننده به مشتری می بایست اعتبار داشته باشید 

چه بسا اگه بتونید بازدیدکننده هاتونو متقاعد فرمایید که مدتی روی سایتتون بمونن و از صفحاتش دیدن نمایند , گشوده نیز می بایست متقاعدشون نمایید که بها اعتمادشونو دارید . تا اینجا بهشون گفتید که چه کاری میتونید براشون انجام بدید , گام‌بعدی اینه که اونها اعتقاد نمایند که شما میتونید این فعالیت رو انجام بدید . 

احتمال دارد ثابت اعتبار نیز عمل رنج باشه البته به یکسری روش میتونید بدین انگیزه برسید . اونچه که مهمه اینه که به مشتریهای بالقوه­تون نشون بدید چرا میتونن بهتون اعتماد نمایند , خیر این که صرفا اینو بگید . دو روش میتونید بکار ببرید : 

1 - مطالعه های موردی منتشر فرمایید و نشون بدید که برای مشتریهای دیگه­تون چه کارهایی انجام دادید و این‌که مشتریهای نو چطوری میتونن از چنین نتایجی منفعت مند بشن . مطالعات موردی ناموفق معمولا خیلی مبهم­اند و کابرها نمیتونن به چیزی که میخونن اعتماد نمایند . مطالعه موردی بایستی بتونه اونچه رو که شما برای مشتری انجام دادید نشون بده تا باورپذیر باشه . 

2 - از مشتریهای راضی رضایتنامه بگیرید . این روش خیلی عالی پاسخ میده . مشتریهای پیشین ماجرا خودشونو داستان می‌کنند و به مردمان نشون میدن چطوری با سپرده گذاری روی فعالیت شما به سود رسیدند . رضایتنامه ها میتونن به هر شکلی باشند و در سراسر سایتتون میتونن چشم بشن . مخصوصا اگه جاهایی بذاریدشون که روی فروش بالقوه­تون اثر بذارن . 


خط ارتباطی­تونو گشوده بذارید : کاری فرمایید که بازدیدکننده های وب سایت ایمیلشونو در اختیارتون بذارن 

روشهای سئو میتونن براتون ترافیک بیارن ولی زمانی مشتریهای بالقوه از سایتتون بیرون شدند چی عمل می‌خواهید بکنید؟ شما که نمیتونید به مشتریهایی که دیگه روی سایتتون نیستند چیزی بفروشید! بخاطر همینه که بایستی نشانی ایمیلشونو بگیرید . 

اگه ایمیلشونو بگیرید میتونید باهاشون وارد مکالمه ای بشید که از این شیوه خوبتر با فعالیت شما و تولیدات و خدماتتون آشنا بشن . علاوه بر این , از این نحوه میتونید به‌تدریج اعتمادسازی نمائید . این اعتماد با کسب داده ها بیشتر از برنامه کودکان همراه خواهد بود و میتونه احتمال فروش سایتتونو ارتقا بده . 

مزایای برقراری رابطه ایمیلی با مشتریها روشنه ولی اختلال اینجاست که چطوری کاری کنیم که بازدیدکننده ایمیلشو در اختیارمون بذاره . اگه بازدیدکننده ها مطمئن باشن که شما نشانی ایمیلشونو به موسسات دیگه ای نمیدید راحتتر بهتون اعتماد می‌کنند . در ضمن کاربرها بایستی از مزایای عضویت و ثبت ایمیلشون باخبر باشند ( قابلیت و امکان ثبت آدرس اینترنتی بایستی روی تمامی صفحه ها وب سایت باشه ) . 

میتونید از دسترسی محدود استفاده فرمائید و براین اساس کاربرها رو ترغیب نمائید که برای دسترسی به داده ها بیشتر , ایمیلشونو در اختیارتون بذارن . یه مورد ها مشخصی رو عام المنفعه عوام مردم قابل رؤیت فرمایید و سایر محتوا رو پنهان نمائید و تنها برای کاربرهای عضو قابل مشاهده باشه . برای عضویت نیز نام و نشانی پست الکرونیکی رو بپرسید . درصد متعددی از مردمان با این فعالیت ایمیلشونو ثبت میکنن و به همین راحتی سایتتون به یه خودرو جذب مشتری تبدیل میشه . 

خوب تر کردن نرخ تبدیل به مشتری عمل مشکلیه البته مهمه و اگه صحیح انجام بشه میتونید ترافیک متعددی جذب نمائید . خوشبختانه , با استفاده از روشهایی که گفته شد تبدیل ترافیک به مشتری فراوان بی آلایش خیس انجام میشه . اگه نرخ تبدیلتون عالی نیست یا این که ترافیک سایتتون پایینه , وقتو تلف نکنید! با کمپانی سئو و گسترش وبسایت دارکوب تماس حاصل نمایید تا متخصص ها ما همین روز جاری کمکتون نمایند .


امین طیرانی چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶


طراحی سایت در مشهد

فرض نمائید رفتید بازار و دارید دنبال یه دکان خاص می گردید . خیر نقشه ای است و خیر تابلویی . کلیه فروشگاه ها نیز تو راههای پیچ در پیچ قرار گرفتند . همچین قوانینی حقیقتا با روان بشر بازی میکنه و ممکن است از خرید کردن پشیمون بشه . 

اینترنت سایتی که مسیریابی مزخرفی داره نیز همینطوریه . 

مردمان چطوری بایستی برن تو صفحه های متعدد و چیزی رو که میخوان پیدا کنن؟ چندین سال پیش از یه خصوصی کاربرهای وب خواستند یه پرسشنامه لبریز کردند و مشخص و معلوم شد از حیث 37 % از مردمان اینترنت سایتهای موبایلی مسیریابی رنج دارا هستند . جالبه بدونید دو سال قبلش نیز همین پرسشنامه توزیع شده بود و اونموقع این عدد 32 % بود . این نشون میده کاربرهای اینترنت , نسبت به مدیر تارنما ها , روئت کرد نقادانه تری پیدا کردند . 

البته شما نگران اینترنت سایتتون نباشید . اگه مسیریابی اینترنت سایتتونو با صرفه فرمائید , به کاربرهاتون خوش میگذره و خیر فقط بازه بیشتری روی اینترنت سایتتون میمونن , بلکه بعدا گشوده نیز برمیگردن . تو این پست روشهایی رو چهت نیل بدین انگیزه براتون توضیح میدیم . 

هیچ کس صبر نداره تو انبار کاه دنبال سوزن بگرده , پس اینترنت سایتتونو آراسته نمایید تا سوزن ( چیزی که استفاده کننده دنبالش میگرده ) راحت پیدا بشه . صفحه ها گوناگون رو مبنی بر موضوعشون طبقه بندی نمائید . چه بسا اگه امکانش می باشد هر طبقه رو به تعدادی لایه فرعی تقسیم نمائید تا تقسیم بندیها معین خیس باشند . صفحه های بی اثر رو منزه فرمایید تا مسیریابی ( فهرست ) نا مرتب نشه . 

برای این که مسیریابی اینترنت سایتتون پیچیده نشه یه نقشه براش صحیح فرمایید . این عمل تعدادی تا بهره داره ; اولیه این که متوجه میشید , صفحاتتون بیشتراز حد زیادند و پیدا کردنشون فعالیت بی آلایش ای نیست . اگه دیدید اینطوریه , صفحه ها غیرضروری رو منزه یا این که با نیز یکی فرمائید . اگه نمیدونید کدوما رو منزه فرمائید و کدوما رو نگهدارید , برای هر ورقه از خودتون بپرسید , این برگه چه نفعی به استفاده کننده میرسونه . اگه صرفا یه قسمتش مفیده , با صفحه ها دیگه ادغامش نمائید . اگه کلا سود خاصی نداره , پاکش نمایید . 

بعضی وقتها استفاده از اصطلاحات تخصصی به ضررتون تموم میشه . احتمالا همگی به اون میزان که شما فکر‌می‌کنید‌ با صنعت و انیمیشن آشنا نباشن . عبارتهایی که برای مسیریابی ( فهرست ) اینترنت سایتتون تعیین می کنید بهتره عبارتهای همگانی باشند یا این که دستکم تا حدی همگانی باشند . می بایست موقع پباده سازی وبسایت , یه استفاده کننده میانگین رو در حیث بگیرید . 

هنگامی می خواهید جریان مسیریابی اینترنت سایتتونو مشخص و معلوم فرمائید می بایست استفاده کننده انگیزه رو تو ذهنتون بیارید . اگه این امور رو صحیح انجام بدید بازاریابی تون به سود میرسه و با انگیزه تصاحب کردن آدمهای مشخصی ( که همون کاربرهای انگیزه شما میباشند ) , ترافیک وبسایتتون بالا میره . شما نیز می بایست مواقعی رو در پباده سازی اینترنت سایتتون رعایت فرمایید که اون جور از آدما رو جذب کنه . 

در کل تا جایی که میتونید همگی چیز رو بی آلایش نمائید . نترسید , قرار نیست اونقدر معمولی اش فرمائید که کلیه چیزهای گران بها سایتتونو بریزید به دور , البته به مقدار ای باشه که بازدیدکننده احساس غریبی و ناآشنایی بهش دست نده .امین طیرانی سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

خرید گیفت کارت

1- پس از خرید گیفت کارت آمازون Amazon وارد سایت https://www .amazon .com 

شوید و نشانگر موشواره را روی Sign in ببرید و روی عبارت 

“New customer? Start here” کلیک کنید تا به برگه ثبت اسم اکانت آمازون وارد شوید . 2- 

آنگاه از وارد شدن به ورقه ثبت نام Register تمام فیلد ها را پر نمایید و یک آدرس اینترنتی معتبر وارد نمایید زیرا آن گاه از تکمیل فرم 

برای تایید حساب verify باید وارد پست الکرونیکی خود گردید و حساب خود را تایید کنید و عملیات Redeem را انجام دهید . 3- بعد از آن از تایید Verify حساب از روش پست الکرونیکی و وارد شدن به حساب خویش روی آیتم Account کلیک نمائید بعد گزینه Redeem a Gift Card را گزینش فرمائید . 4- در این نصیب کد گیفت کارت خریداری گردیده را وارد فرمائید و آن‌گاه روی Apply to your balance کلیک فرمایید تا اعتبار گیفت کارت آمازون به اکانت شما واریز شود همینطور قبل از انتخاب Apply to your balance روی مورد Check کلیک فرمایید تا اعتبار گیفت کارت آمازون خریداری گردیده را قبلی از عملیات شارژ مشاهده نمائید . آن گاه از انجام عملیات شارژ حساب آمازون میتوانید عملیات خرید را انجام دهید برای کالاهایی که نیاز به ارسال دارا‌هستند به برهان تحریم های کشور ایران و نبود سرزمین جمهوری اسلامی ایران در لیست آدرس صورتحساب، می بایست آدرسی غیر از نشانی مرزو بوم کشور ایران وارد نمایید و با فرد واسط کالای خود را به جمهوری اسلامی ایران وارد کنید . 


نکته مهم: در هنگام خرید هم از آی پی ایالات متحده استفاده نمایید تا سیستم متوجه اهل ایران بودن شما نشود . 


برای خرید کالاهای دارای نسخه دیجیتال مانند مقالات علمی، کتاب های الکترونیکی، کارت های اعتباری، موزیک، فیلم و… مشکلی بابت خرید نخواهید داشت . 


در شرایطی که از شما درخواست آدرس یا این که کارت اعتباری نمود میتوانید با مراجعه به تارنما زیر آدرس موضوع نیاز را وارد فرمایید . 


http://www .fakeaddressgenerator .com 


نگران چک کردن کارت اعتباری وارد گردیده نباشید چون در صورتی‌که قیمت کالایی که می‌خواهید خرید نمایید از اعتبار آمازون شما بخش اعظم نباشد مشکلی تولید نشده و اعتبار کارت وارد شده را سیستم آمازون تحلیل نخواهد کرد . 


همچنین از گیفت کارت آمازون خریداری گردیده می‌توانید برای خرید قابل انعطاف افزار در Amazon App Store سیستم برهان های بلک بری و اندروید نیز به کارگیری نمائید که آموزش به کار گیری از گیفت کارت آمازون برای Amazon App Storeدر قسمت فراگیری تارنما میتوانید مشاهده نمایید . امین طیرانی سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶


داشتن وضعیت خوب در لیست موتورهای کاوش فعالیت سادگی نیست . کلید دستیابی بدین حالت ساخت مداوم بک لینک و پیوند برای سایت میباشد . در اینجا

استراتژی بی آلایش برای این دستور به شما ارائه می‌شود : 

سئو در مشهد

دستی بر مداد داشته باشید 

هر صنعت و یا این که فن ای که شما در آن مورد کار دارید , می بایست دربارهء آن زمینه علم و اطلاعاتی بیشتر از حد معمول داشته باشید . دستی به مداد بگیرید ( یا این که انگشتی به کیبورد بزنید! ) و مقاله‌ها کوتاه و آموزنده ( 500تا300 واژه و کلمه ) با انگیزه تجدید لحاظ بر بازار عمل خویش بنویسید . میتوانید این مقاله ها را از روش سندیکای دایرکتوری مقاله‌ها و یا این که ناشران در اینترنت سایتهای دارای اعتبار و با رتبهء بالا منتشر نمائید . نشر مقاله‌ها در هر دوی این مکان ها مسلماً فیض بهتری خواهد داشت . زمانی که مقاله شما منتشر شود به شما امتیاز ارائه بک لینک و پیوند بدون پول داده خواهد شد . پس همین هم اکنون آغاز کنید! 


ارتباطات 

کشف حوزه های اجتماعی bookmarking و پیوند دریافت کردن از آن ها مثل بخش اعظمی از شبکه‌های‌اجتماعی دیگر قابلیت و امکان پذیر می‌باشد . پتانسیل رابطه لینکها در اینگونه شبکه های مردمی به طور انفجاری و فراوان بالا می‌باشد . بدین ترتیب بر روی ارائه توصیه دلخواه و ارزشمند برای افزایش رابطه با شبکه‌های‌اجتماعی ( به طور بدون‌پول و دارای فایده ) بیشتر عمل فرمائید . 


دسترسی به تالارهای مصاحبه 

با نام نویسی و شرکت کردن فعال در تالارهای گفتمان که مربوط به حرفهء شما می‌باشد , به‌سرعت حاذق به ساخت بک پیوند هایی برای تارنما خویش با استفاده از قرار دادن فایلها در‌این سالن ها که به واقع امضای شما میباشد , خواهید شد . ( به شرطی که‌این تالارهای رای زنی اذن قراردادن فایلها و لینکها را درمکان متبوع به شما بدهند ) در حالیکه ( میزان سئوی ( این لینکها قابل دعوا هست , با این وجود میتوانید از مزایای تبلیغات در آن و یادگیری چیزهایی اگر چه کوچک برخوردار گردید . اگرچه گهگاه کلمهء ( هشدار ( را مشاهده میکنید - ولی صرفاً‌ به دلیل یک‌سری حیث ( کامنت ) بی مورد , این سالن ها را اسپم نکرده و به عمل با این انجمن ها و اخذ بک پیوند برای تارنما خویش ادامه دهید - نتیجهء آن به‌سرعت به خویش شما گشوده خواهد گشت . 


بررسی بعضی وب لاگ ها 

اظهار لحاظ برای بلاگ ها , یکی‌از همگانی ترین تکنیکهای ساخت و اخذ بک لینک و پیوند در جامعهء‌ با صرفه سازی هست . شما به راحتی میتوانید از بعضا بلاگ های مرسوم برای رشته و تارنما استفاده نموده و نظرها آفریننده و مطلوب خویش را همراه با لینک و پیوند تارنما خویش برای آنان ارسال فرمائید . مطمئن گردید که بلاگ از مدل dofollow ( ( بوده و دسته nofollow ( ( آن برای شما با فایده نخواهد بود . 


تمایز یا این که نابودی 

این عبارت کلاسیک تجاری , از نگاه مضمون‌ در دعوا ساخت لینک و پیوند مقداری مختلف میباشد . مدام هنگام ساخت بک پیوند ها ( که احتمالا از هر روشی برای ساخت آن استفاده کرده باشید ) , برای داشتن تراز معینی عملکرد فرمایید از متنهای anchor متمایزی در سراسر صفحه های اینترنت خویش استفاده کنید . داشتن لینکهای یکسان و نوشته anchor در همه صفحه ها وبسایت احتمال بالا رفتن تراز وبسایت شما در لیست موتورهای کاوش را ارتقاء خواهد اعطا کرد . 


مهمتر از تمامی , تعهد به لینکها 

شایسته ترین راهکار در ساخت بک پیوند ها مشاجره مفصلی دارااست ; ثبات و تعهد تعداد لینکهای متبوع خویش برای لینک و پیوند به طور ماهیانه را تهیه و تنظیم و معلوم فرمائید , و دستیابی به آن انگیزه را به طور ماهیانه به وقوع پیوستن داد . در باب شکستهای کوچک بردبار باشید - فیض طاقت فرسا کوشی شما , مثل پاداش به خویش شما گشوده خواهد گشت .


امین طیرانی سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶


اگر سوای یک طرح ریزی منظم و راهکار درست مبادرت به نشر محتوای تارنما خویش نمایید متاسفانه در دراز مقطع لطمه بزرگی به تجارت خویش وارد می کنید , این غلط را بخش اعظمی از صاحبان وبسایت مرتکب می‌شوند .

توان با یک نمونه بی آلایش نشان بخشید که چطور نداشتن راهکار در بلند بازه می‌تواند به شما جراحت برساند . 

طرحی سایت در مشهد

یک کدام از شغل های که میتوانید در تارنما خویش انجام دهید این است که : پست الکرونیکی علاقمندان به تارنما خویش را گردآوری نمایید و با استفاده از ابزارهای جانور مثل فیدبرنر یوزرها علاقمند خویش را از نهایی داده ها تارنما , آگهی نمایید . . داستانی که می‌خواهم برای شما بیان کنم رخداد حقیقی و واقعی است که بر یک کدام از عزیزان و بلاگ نویس اینجانب زمین خورد . به سفارش اینجانب سیستم فیدبرنر گوگل را در وب سایت خویش نصب کرد . با دقت به عشق و علاقه ای که دوست اینجانب به زمینه مورد نظرش داشت روزمره داده ها جدیدی را در آن مسئله منتشر میکرد . همگی چیز عالی عالی پیش میرفت تااینکه یک روز برای بسط عمل یک سری نفر هم به مجموعه او بیش تر شدند و در شاخه های جدیدی آغاز به نوشتن کردند . اوایل فعالیت همگی چیز عالی پیش می‌رفت البته بعداز مدتی دوستداران پروپاقرص آن وب سایت که در هر مقاله بینش خویش را می نوشتند دیگر وارد تارنما نمی شدند اکثری از آنها خویش را از سیستم روزنامه حذف کردند . عامل حساس این رخداد این بود که مالک این وب سایت راهکار قابل قبولی برای ساخت محتوا در لحاظ نگرفته بود و منجر شده بود کاربرانی که عشق مند به وبسایت میباشند را از خویش براند . در هنگامی که محتوا می نویسید بایستی بدین نکته توجه فرمائید که مخاطبی که شما چه اشخاصی می باشند روز جاری وب لاگ ها و تارنما هایی پیروز می باشند که در یک حوزه تخصصی عمل کرده و محتوا نویسی می نمایند . به همین بهانه داشتن یک راهکار برای محتوا نویسی دوچندان دارای اهمیت و کلیدی است 


article _ image _ one _ 13 . jpg 

راهکار محتوا یعنی تاءمل استراتژیکی درباره ی محتوا 


فکر استراتژیک یعنی این که اذن ندهیم هر شخصی هر چه که مایل بود را در هر زمان که میخواهد در وبسایت ارسال نمایند . همگی محتوای وب سایت شما جزء برنامه تجاری شما می‌باشند راهکار محتوی همینطور یعنی : تطبیق محتوای وب سایت برای هدف ها تجاری . 


راهکار محتوا به عبارتی چیزی است که در دو مقاله قبل در زمینه ی آن کلام کردم راهکار محتوی یعنی تمرکز بر روی اشخاصی که می‌خواهیم با آن‌ها مکالمه ای ماهر باطن وبسایت داشته باشیم . 


راهکار محتوا یعنی بررسی در تک تک محتوا 


راهکار محتوا نویسی یعنی , پیام ها , رسانه ها , روش نوشتاری و سبک نوشتاری شما است . 


برای این که بتوانید یک راهکار عالی برای ساخت محتوا داشته باشید , ابتدا می بایست به سؤالاتی مانند زیر جواب دهید : 


•در هر قسمت از محتوا می‌خواهید چه پیام هایی را منتقل نمایید و هریک از این ها چه تأثیری بر انگیزه آخری شما دارا هستند ؟ 


•پیام های حیاتی تیم یا این که کمپانی شما چه است ؟ 


•از چه رسانه هایی می‌خواهید استفاده نمایید ؟ 


•محتوا را از چه طریقی و با چه ابزارهایی منتشر کنیم ؟ 


محتوا تمام چیزی است که درون وبسایت شما برای مخاطب نمایش داده میشود مثل : 


•چارت ها و آمارها 


•تصاویر گرافیکی 


•متن 


•جداول 


•فرم ها 


•فایل های صوتی 


•فایلهای پی دی اف 


•ویدئو ها 


•بلاگ ها 


•انجمن 


راهکار ساخت محتوا مشتمل بر کلیه شبکه های ارتباطی میگردد 


همواره به‌این نکته اعتنا فرمائید که محتوا یعنی رابطه و مکالمه با مخاطب بدین ترتیب در صورتی نتوانید با مخاطب خودتان بخوبی مکالمه داشته باشید و درصورتی که که نتوانید رابطه نیکی با آن‌ها برقرار نمائید مطمئناً آنها به تارنما شما عشق و علاقه مند نخواهند شد . 


البته در راهکار محتوا نویسی مهم‌ترین بخش با صرفه سازی وب سایت برای موتورهای کاوش یا این که سئو هست . علاوه بر این که محتوای خودتان را برای مخاطب می نویسید می بایست به طوری بنویسید که موتورهای کاوش هم بتوانند آن را به خیر در نمایند و ترافیک متبوع را در اختیار شما قرار دهند . 


در مقاله ها بعدی راجع‌به طریق نوشتن محتوایی که گوگل را به تارنما شما عشق و علاقه مند می نماید می نویسیم .


امین طیرانی دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

سئو در مشهد

در سال های اخیر ابزار ها و سرویس ها توسعه وسیعی برای توسعه و گسترش فضای اینترنت ساخت شد . سیستمهای رئیس محتوا ( CMS ) مثل وردپرس , جوملا و اکثری دیگر به صاحبان کسب و فعالیت اذن میدهد که سرعت بالا و کارامد برای خویش یک حضور آنلاین ساخت نمایند . معماری توسعه و گسترش پذیر , ماژول ها و افزونه های باارزش و اکوسیستم های گسترش پذیر آن‌ها داشتن یک وبسایت را فارغ از نیاز به سالها فراگیری قابلیت و امکان پذیر می نماید . 

بهینه سازی سایت

بدون شک این یک چیز باارزش است البته از سمت دیگر مشکلی موجود است و آن این است که اکثری از طراحان اینترنت نمی دانند که چه طور از امنیت وبسایت خویش مطمئن شوند و یا این که چه بسا درکی از اهمیت امنیت تارنما ندارند . ما درین یادگرفتن 10 سطح حساس که طراحان اینترنت برای تامین امنیت وبسایت خویش می بایست در لحاظ بگیرند را ارائه می‌دهیم . 


1 - پیدایش رسانی , پیدایش رسانی , پیدایش رسانی : 

اینترنت سایتهای بخش اعظمی هر روزه در معرض خطر ناشی از استفاده از قابل انعطاف افزارهای منسوخ و ناامنی که بر روی آنان اجرا می‌شوند , میباشند . این خیلی کلیدی است که سایت خویش را با افزونه ها و ورژن CMS جدیدی که دردست است پیدایش رسانی نمایید . امروزه بیشترین هک ها به طور کامل خودکار می‌باشند بوسیله رباتهایی که بطور مداوم سایتها را نسخه برداری می نماید و بدنبال بهره‌برداری از فرصتها می‌باشند . پیدایش رسانی یکبار در ماه یا این که یکبار در هفته خیلی کفاف نمی دهد چون به احتمال زیاد دوچندان رباتها پیشین از شما یک جراحت پذیری برای نفوذ پیدا کرده اند . مگر این‌که شما درحال اجرای website firewall like CloudProxy باشید که به محض نشر آن نیاز به پیدایش رسانی دارید . در شرایطی که در حالا اجرای ورد پرس میباشید افزونه ‘ WP Updates Notifier سفارش میشود . این پست الکرونیکی ها به شما اذن می دهد از وقتی وقتی که یک افزونه یا این که هسته ورد پرس برای بروزرسانی جانور باشد , مطلع گردید . شما میتوانید با تعقیب کردن @sucuri _ security در توتیتر از پیدایش رسانی و هشدارهای امنیتی اطلاع پیدا نمائید . 


2 - Passwords : 

برای فعالیت کردن به روی وبسایت مشتری اکثر وقت ها نیاز است که با استفاده از جزئیات رئیس یوزرها به سایت/ سرور آن‌ها وارد شویم . در اکثری از موردها Root Password آن‌ها امن نبوده البته پاره ای ترسناک است که‌این مسئله به آن‌ها گفته شود . ولی admin/admin مخلوط امنی برای Username و Password نیست . در صورتی‌که Password شما در لیست پسوردهای همگانی مشاهده شود منجر می‌شود که تارنما شما نقاطی برای هک داشته باشد . چه بسا در‌حالتی که Password شما در‌این لیست وجود نداشته باشد , تصورات اشتباهی درخصوص راز عبور قدرتمند موجود هست . سهل وآسان انگاری درباره‌ی گزینش میزان Password مطلوب قسمتی از نقص‌ است . 


وقتی که می‌خواهید یک پسورد مطلوب گزینش فرمائید بایستی سه مورد زیر را در لحاظ بگیرید : 

- پیچیده بودن : Password می بایست بصورت تصادفی ( Random ) تعیین شود . با گزینش Password تصادفی دیگر کسی با درک کردن به مورخ به دنیاآمدن یا این که مجموعه ورزشی مورد‌علاقه شما و دیگر موردها نمی تواند حساب شمارا هک نماید . 

- طولانی بودن : Password بایستی از بیشتر از 12 کاراکتر باشد . زمانی که برای محدودیتی برای وارد کردن راز عبور وجود نداشته باشد یک راز عبور 12 کاراکتری به راحتی قادر است حدس زده شود . بدین ترتیب خوب تر است که سر عبور بیشتر گزینش شود و بیش تر از 12 کاراکتر باشد . 

- منحصر به فرد بفرد بودن : از Password تکراری استفاده نکنید . 


3 - یک وبسایت = یک ظرف : 

اینجانب وسوسه شدن را فهم و شعور می‌کنم . شما یک فضای نامحدودی برای میزبانی اینترنت دارید پس چرا سایتهای اکثری بر روی آن قرار ندهید! متاسفانه این یکی بدترین شیوه ها از نگاه امنیتی است . با قرار دادن سایتهای فراوان بر روی یک گوشه و کنار مرحله هجوم بزرگی ساخت می‌کنید . بعنوان نمونه شما شاید یک تارنما که دربرگیرنده وردپرس و با یک قضیه و 10 افزونه میباشد که بر روی آن نصب شده‌است بطور بالقوه احتمال دارد مورد انگیزه مهاجمان قرار بگیرد . درحال حاضر در حالتی که بر روی سروری که مورد هجوم مهاجمان قرار گرفته شما صاحبخانه 5 وب سایت باشید که سه عدد از آن‌ها با ورد پرس و دو عدد با جوملا پباده سازی شده باشند با 5 زمینه و 50 افزونه که بر روی آنان نصب شده‌است , شرایط بدتر خواهد شد . این فعالیت خیر صرفا سبب میشود که همه سایتهای شما هم زمان هک شوند بلکه پروسه پیشگیری و پاک سازی به زمان بیشتری نیاز پیدا می نماید . 

بعداز این که پاک سازی با موفقیت انجام شد شما می بایست بفکر بازنشانی پسورد باشید , به جای این که این فعالیت را صرفا برای یک وب سایت انجام دهید اکنون می بایست برای تمام سایتهای خویش پسورد را بازنشانی نمائید . هر پسورد مربوط به هر تارنما , همگی سیستم های رئیس محتوا ( CMS ) , مقر اطلاعات , FTP همه یوزرها سایتها می بایست تغییر و تحول نماید . در غایت پس از انجام همگی این موردها به منزل اولیه بازمیگردید و تارنما شما احتمالا که مجدد آلوده و کثیف شود . 


4 - دسترسی محسوس استفاده کننده : 

این ضابطه برای اینترنت سایتهایی است که چند استفاده کننده برای لاگین کردن به تارنما دارا‌هستند . این حساس است که هر استفاده کننده برای انجام عمل خویش اذن دسترسی داشته باشد . در صورتی‌که نیاز دارا‌هستند بصورت لحظه ای به آنان دسترسی داده شود و پس از اتمام کارشان این دسترسی محدود شود . این معنا بعنوان دستکم امتیاز شناخته می‌شود . 

بعنوان نمونه در حالتی‌که صلح دارید که میخواهد یک پست در وب سایت شما قرار دهند نیازی نیست که دسترسی بی نقص داشته باشد . این حساب کاربری تنها بایستی حاذق به ساخت پست نو و دستکاری باشد . نیازی نیست دسترسی که توانا به تغییر تحول پیکربندی وبسایت است را داشته باشد . داشتن دسترسی هایی که به اعتنا تعریف شده میتواند خطاها و عواقب خطر را محدود نماید و قادر است تارنما را از جراحت های یوزرها سرکش نگهداری نماید . 

اکثر اوقات مدیر یوزرها بخش پاسخگویی و محاسبه را نایده میگیرند . در صورتی مردمان یک حساب کاربری مشترک داشته باشند وناخواسته بوسیله یوزرها تغییر تحول نماید , چه گونه فردی را که مسئول است را پیدا می کنید؟ 

هنگامی برای هر استفاده کننده حساب جدا ای داشته باشید می‌توانید اخلاق و رفتار هر استفاده کننده را غیر وابسته بررسی نمایید , بدین ترتیب می‌توانید نقاط ناهنجار را پیدا نمائید و فردی که حسابش در معرض خطر است را تشخیص دهید . 


5 - تغییر تحول پیکربندی پیش فرض CMS ها : 

برنامه های CMS مدرن اگر‌چه برای استفاده زیاد راحت میباشند ولی از بینش امنیتی برای کابران پایانی زیاد خطرناک میباشند . تا کنون متداول ترین تهاجم ها در اینترنت سایتهای بوده که تماما خودکار می‌باشند و اکثری از هجوم ها با توکل بر پیکربندی پیش فرض انجام میشود . شما با تغییر و تحول پیکربندی پیش فرض هنگام نصب CMS ها میتوانید از اکثری از هجوم ها پرهیز کنید . معمولا معمولی ترین رویکرد برای تغییر و تحول پیکربندی پیش فرض هنگام نصب CMS است البته بعداز نصب نیز می توان این نتظیمات را تغییر‌و تحول بخشید . 


6 - تعیین بسط پذیری : 

یکی‌از زیباترین نکات در امر برنامه های کاربردی CMS های مدرن توسعه و گسترش پذیر بودن آنهاست . ولی این بسط پذیر بودن مطرح ترین نقطه ضعف آنان است . تعداد متعددی از افزونه , افزودنیها , و ماژول ها وجود دارا‌هستند که نسبتاً هر قابلیتی که شما می‌توانید فکر کنید را ارائه میدهند . حقیقت این است که‌این تعداد بیشمار برنامه های افزودنی نظیر چاقو دو حاشیه می باشند , اکثر زمان ها پلاگین های زیادی سفارش میشود که امکان های شبیه دارا هستند , شماچگونه متوجه میشوید که کدامیک را نصب کنید؟ 

در اینجا مواقعی را ابلاغ میکنیم که معمولا در هنگام تصمیم گیری در باب تعیین پلاگین ها برای نصب می بایست در حیث گرفته شوند : 

- اولی مورد این است که پسوندی که جدیدا بروزرسانی شده گزینش شود . در حالتی‌که نهایی بروزرسانی برای یکسال گذشته باشد سبب ساز این نگرانی می‌شود که تالیف کننده دیگر قصد ندارند بر روی آن کاری انجام دهد . خوبتر است از پلاگین هایی مصرف شود که بطور مداوم مولف در حال پیش رفت آنان میباشند . 

- همینطور به عمر و تعداد نصب پلاگین های بایستی دقت شود . پلاگین هایی که خیلی بسیار نصب گردیده اند نسبت به آنهایی که حدود 100 سکو نصب شده و به وسیله یک مولف برای نخستین دفعه پخش شده , بیشتر قابل اعتماد هستند . خیر صرفا توسعه و گسترش دهنده های زبده ایده های بهتری دارا هستند بلکه احتمال این‌که بخواهند آوازه و محبوبیت خویش را با گسترش کدهای مخرب از بین ببرند زیاد کم است . 

- این که شما برنامه های افزودنی و تم های خویش را از منابع رسمی دانلود فرمایید فراوان با اهمیت است . سایتهای بخش اعظمی می باشند که ورژن های رایگانی را به شما برای دانلود پیشنها می دهند . اینترنت ساینها این ورژن های مجانی را صرفا با یک انگیزه ارائه میدهند : کثیف کردن تارنما شما با قابل انعطاف افزارهای مخرب . 


7 - بک آپ دریافت کردن : 

مثل هر چیز دیگر در دنیای دیجیتال , احتمال دارد که یکباره کلیه چیز پاک شود . خوبتر است که بعضی اوقات از تارنما خویش بک آپ بگیرید . بک آپ به دست آوردن از وبسایت خیلی با اهمیت است البته ذخیره سازی این بک آپ بر روی سرور یک ریسک امنیتی خیلی بزرگ است . این بک آپ که مشتمل بر ورژن های تصحیح نشده CMS و پلاگین هایی است که در اختیار عموم میباشد 

امین طیرانی دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
با اعتنا به این‌که امروزه مبحث امنیت داده ها در بالاترین و مهم‌ترین مقام جای دارد , یک از مهم‌ترین گرفتاری های همگی شرکتهای ارائه دهنده سرویس ها اینترنت در مسئله امنیت کانال و خدمت های هاستینگ و سرورها هست . 
معمولا در دست گرفتن پنل های مرسوم مثل سی پنل , دایرکت ادمین و . . . هنگام نصب به طور پیشفرض , پیکربندی امنیتی دلخواه نداشته و به آسانی بوسیله هکرها قابل نفوذ می باشند و خطر هک شدن وبسایت ها و زخم دیدن به داده ها تارنما های روی سرور مضاعف بسیار است تهدید‌ها سرور قادر است به طور تکثیر قابل انعطاف افزارهای جاسوسی و مخرب به وسیله عوامل داخلی و فرنگی و یا این که به طور نشت داده ها اساسی به وسیله این عوامل باشد . 
گروه وبدیتا با داشتن علم فنی بالا و تجربه کافی در قضیه کانفیگ و مدیر سرور و تامین امنیت سرورها از سال ۸۵ دراین باره کار داشته و با ارائه بسته امنیتی می توانیم امنیت سرور شما‌را تا حد مناسبی تامین نماییم . 
امنیت , امنیت سرور , پکیج امنیتی , پکیج امنیتی سرور 
برقراری امنیت 
امنیت هیچگاه ۱۰۰ % نیست و برای امنیت بی نقص هیچ تضمینی نیست چون که مشکلات و حفره های امنیتی روزمره در حالا تغییر‌و تحول می‌باشند . ولی چندین مورد ها کلی وجود دارا هستند که با اعمال نمودن آنها میتوان حمله ها معمولی و مواقعی که بطور معمول در سرورهای هاستینگ صورت می‌دهد را کاهش اعطا کرد . اعتنا داشته باشید که آپ تو دیت زمان ای و مانیتورینگ روزمره سرور می تواند از پیدایش مشکلات امنیتی بعدی به صورت دور از شوخی جلوگیری کند . بعضی از مواقعی که در خدمت امنیتی وبدیتا انجام می‌شود به شرح زیر است : 
امنیت , امنیت سرور , پکیج امنیتی , پکیج امنیتی سرور 
هزینه انجام خدمت کانفیگ ویژه امنیتی سرور لینوکس مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است که در یک زمان ۲۴ ساعته بسته به حجم کاری انجام میگردد و دارنده ۷۲ ساعت پشتیبانی فنی بدون پول بعد از کانفیگ می باشد .
تامین امنیت Kernel سیستم دلیل 
تامین امنیت خدمت php 
تامین امنیت اینترنت سرور نصب شده ( nginx – apache – litespeed – lighthttpd ) 
تامین امنیت پورت های کلیدی سرور که گشوده می‌باشند 
تامین امنیت اسکریپت های زیر perl که در صورت گشوده بودن دسترسی ایراد تولید می‌نمایند 
تامین امنیت اسکریپت های زیر php 
تامین امنیت اسکریپت های زیر python 
ایمن سازی سرور برای عدم اجرا شدن شل های مخرب معمول 
نصب و کانفیگ ماهر آنتی ویروس برای نسخه برداری خودکار سرور 
نصب و کانفیگ ماهر آنتی شل برای نسخه برداری خودکار سرور جهت جلوگیری از کار شل ها و فولدر های مخرب روی سرور 
ایمن سازی symlink جهت عدم دسترسی به هاست های دیگری روی سرور 
بستن دسترسی فولدر های خطرناک سیستم برهان جهت امنیت بیشتر 
بستن پورت های و حذف خدمت های غیر حتمی سرور 

امین طیرانی يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
رازهای نویسندگان ماهر سئو 
برای افرادی که کارشون رئیس رسانه های اجتماعی و سرویس ها آنلاین می‌باشد , بلاگ های سئو و مقاله‌ها زیاد اهمیت دارااست . در موسسات ایجاد محتوا , ما هر هفته چیزی حدود 40 مقاله ی سئو , برای مشتریان می نوشتیم . و خب هر کدوم
مقاله‌ها به ترافیک اینترنت سایتهای آنان یاری می‌کرد . در شرایطی که محتوای تازه را به طور منظم بر روی وب سایت خویش ارسال فرمائید , می‌توانید به راحتی مارک خویش را به مشتریان و یوزرها معرفی فرمایید . در واقع این راحتترین فعالیت برای جذب مشتری ست . 

خب ولی شما نمی توانید یک‌سری لغت ها را روی نیز سوار نمایید و بر روی ورقه قرار دهید , و آن گاه توقع داشته باشید که یوزرها به وبسایت شما آمده و ترافیک وبسایت را بالا ببرند . مقاله نویسان ماهر در مورد سئو , می‌دانند که صرفا در یک صورت میتوانند مشتریان را جذب نمایند . و آن فقط , نوشتن به طور صحیح و درست است . 

اینجا اینجانب می‌خواهم 7 رمز نویسندگان ماهر در مورد سئو را بیان‌کنم : 

1 . عبارات اصلی خویش را مشخص و معلوم فرمائید . 
در صورتیکه میخواهید که محتوایی را در تارنما خودتون قراردهید , می بایست بدونید که آیا به هیچ عنوان گوگل به مقاله ی شما دقت می نماید یا این که خیر . ابتدا عبارات و لغات اصلی را که توسط ی مردمان سرچ می گردد را پیدا نمائید , و یک ورقه ی گسترده بسازید . به تعداد دفعاتی که از لغت ها اساسی استفاده می‌کنید , اعتنا داشته باشید . 

2 . از عبارات حساس استفاده نمائید . 
استفاده 2 - 3 % از عبارات حیاتی در کل برگه , ابدا کفاف نمیدهد . لغت ها با اهمیت را در تایتل مقاله یا این که وب لاگ خویش قرار دهید . همینطور یکی دیگر از جاهایی که بایستی از این لغت ها استفاده فرمائید , در او‌لین و پایانی جمله است . با انجام این فعالیت , عبارات اصلی در برنامه های موتور کاوش و همینطور در قبال چشمان خوا‌نندگان , باقی خواهد ماند . به یاد داشته باشید که مردمان با استفاده از موتورهای کاوش , در پی عبارت خاصی می گردند . آن ها می‌خواهند داده ها خودشون را در باب مسائل ی خاصی بالا ببرند . به این ترتیب منطقی ست که چیزی رو به آن ها بدهید که حقیقتا درپی آن می باشند . در‌این‌صورت شما کلیک های متعددی را اخذ خواهید کرد . 

3 . راجع‌به چیزی بنویسید که مردمان به آن اهمیت بدهند . 
هیچ کسی اطلاعاتی که شما درخصوص عمل و رشته ی خویش دارید , ندارد . پس بدین ترتیب چه نصایح یا این که نکاتی را می‌خواهید با سایر بین بگذارید؟ دستکم میتوانید خبر ها مرتبط با فعالیت خویش را انتشار دهید . در صورتی مطمئن نیستید , به لیست لغت ها و کلمات اصلی خودتون نگاه فرمائید و ملاحظه کنید که به چه طریقی می‌توانید از آنان استفاده نمایید . به هیچ عنوان از این‌که با یک کارشناس مذاکره نمائید , نترسید . ( در حالتی که شما از آن‌ها نقل عهد نمایید و تخصص آن ها را در پستی که گذارده اید , مطرح نمائید , آنان احتمال دارد محتوای تارنما شما‌را از روش شبکه های اجتماعی فردی خودشان پخش می نمایند . بدین روش شما می‌توانید رابطه وب سایت تون را ارتقا دهید ) 

4 . آن را به میزان ی کافی بلند بنویسید که به دیده بیاید . 
خب ولی یک محتوای نو 100 واژه و کلمه ای خوب تر از هیچی ست . ولی هنوز موتورهای کاوش , وب لاگ ها و مقاله ها اضافه را ترجیح می دهند . همت نمائید مقاله‌ها شما دست کم 300 واژه داشته باشند , البته در حالتی که می‌توانید آن را به 500 واژه یا این که چه بسا بیشتر نیز توسعه و گسترش بدهید . پژوهش ها متعددی نشان می‌دهد که موتورهای کاوش به مقاله ها 2000 واژه و کلمه ای رغبت دارا‌هستند . 

5 . نوشتن محتوا را در وبسایت خویش با صرفه سازی نمائید . 
در شرایطی‌که برای پلت فرم وبلاگتون , از وردپرس استفاده می‌کنید , تعداد متعددی ابزار PR در پلاگین ها موجود است , که شما می‌توانید از آنان سود بگیرید . در کمپانی ایجاد محتوا , ما از YoastوShareaholicاستفاده می کردیم . 

6 . حتما مقاله ی خویش را بازنویسی فرمایید . 
صرفا تفاوت یک مقاله نویس ماهر با معمولی , همین بازنویسی کردن است . یک تالیف کننده ی ماهر بایستی بتواند که خویش را اصلاح نماید . برنامه هایی مانند OpenOffice , Google Docs , و Microsoft Word این فعالیت را سهل وآسان کرده اند , حتما زمانی که تایپ می‌کنید متوجه ی خطوط منحنی و مارپیچ با رنگهای سبز و قرمز‌رنگ شده اید , که زمانی اشتباهی تایپ میکنید به شما اخطار می دهند . از موادتشکیل دهنده زیبایی شناسی در پاراگراف بندی و ظواهر نوشته خویش استفاده نمایید . به عنوان مثال مقدار ی پاراگراف ها متناسب باشند . از پاراگراف های خیلی طولانی به شدت بپرهیزید . 

7 . یک ماشین کرایه ای آنلاین PR خودگردان گردید . 
هنگامی که یک مقاله ی تازه می نویسید و پست میکنید , فعالیت را نیمه انجام دادید . نهایی گام در نوشتن مقاله های اینترنت این می باشد که مانند یک ماشین کرایه ای ارتباط ها همگانی کار نمائید _ یعنی به همگی محتوای خویش لینک و پیوند دهید . در بلاگ ها حیث دهید و سپس به تارنما خودتون لینک و پیوند دهید .